Konfederacja za wolnością wyboru. Korwin-Mikke: Jeżeli państwo może nam dzieci szczepić, to jutro może nam dzieci zabić

Grzegorz Braun, Justyna Socha oraz Janusz Korwin-Mikke. / foto: Facebook

Konfederacja Wolność i Niepodległość opowiedziała się przeciwko przymusowemu szczepieniu dzieci i pozostawieniu tej decyzji rodzicom. Liderzy Konfederacji podkreślili, że nie wypowiadają się w sprawie „skuteczności jakichkolwiek terapii”, natomiast opowiadają się za „wolnością wyboru”.

Jeżeli państwo może nam dzieci szczepić, to jutro może nam dzieci zabić. Tu chodzi o sprawy podstawowe, o to, czym różni się człowiek od bydlęcia. Bydlę można zaszczepić bez pytania go o zgodę, a człowieka nie. I dzieci należą do rodziców – oświadczył prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Liderka Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP Justyna Socha przypomniała, że organizacja zawarła z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość porozumienie, na podstawie którego osoby reprezentujące ruch startują w wyborach do Sejmu z większości okręgów wyborczych z siódmego miejsca na listach. Ona sama startuje z „siódemki” w Poznaniu.

Są to czasem rodzice dzieci poszkodowanych na skutek wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych – podkreśliła. Socha stwierdziła, że Polska jest krajem, który „wymusza szczepienia, ale nie przewiduje odszkodowań za powikłania poszczepienne, chociaż takie fundusze funkcjonują od lat 60. w 14 krajach Europy”.

Na naszych listach są też osoby o zawodzie medycznym, są zarówno rodzice, jak i dziadkowie. Nasze postulaty są opisane w projekcie obywatelskim, który miałam przyjemność przestawiać w zeszłym roku Sejmowi. Został on jednak odrzucony. Teraz łącznie z kampanią wyborczą zbieramy też podpisy pod projektem o nazwie „Bezpieczne szczepienia” – dodała.

Podkreśliła, że działacze STOP NOP nie są „antyszczepionkowcami”. – Jesteśmy za rodziną, za dziećmi za przejrzystością rządu, za badaniami, za nauką, za bezpieczeństwem polskich dzieci – podkreśliła.

Reżyser i publicysta Grzegorz Braun oświadczył, że Konfederacja „z dumą i radością wita na swoich listach tych, którzy od lat opowiadają się za wolnością wyboru w dziedzinie terapii medycznych, środków farmaceutycznych”.

Nie chcemy, żeby Sejm Rzeczypospolitej Polskiej był centralnym ośrodkiem lobbingu koncernów farmaceutycznych, Nie chcemy, żeby Rzeczpospolita Polska z woli najwyższych dziś przedstawicieli narodu była terytorium eksperymentu medycznego na polskich dzieciach – oświadczył Braun.

Dodał, że Konfederacja nie wypowiada się w sprawie „skuteczności jakichkolwiek terapii, jakichkolwiek farmaceutyków”.

My opowiadamy się tylko za wolnością wyboru. Konfederacja stoi twardo na gruncie poszanowania praw rodzicielskich, to rodzice mają decydować o tym, jak i czy w ogóle ich dzieci korzystać będą z rekomendowanych przez kogokolwiek terapii medycznych – podkreślił Braun.

(PAP)

55 KOMENTARZE

 1. Jak tak spojrzeć na statystyki, to najwięcej dzieci rodziło się, chodziło do szkół, osiągało pełnoletność i zakładało potem swoje rodziny za PRL-u… Ciekawe dlaczego? Nie, nie to żebym tęskniła za tamtym ustrojem, ale jestem ciekawa tego swoistego fenomenu

  • Najwięcej dzieci rodziło się setki lat temu, ale większość nie dożywała nawet kilku lat. Najwięcej dzieci dożywa pełnoletności teraz, co jest efektem postępów medycyny, w tym w dużej mierze wprowadzeniem właśnie szczepień od lat 70-80 tych, co spowodowało zmniejszanie się śmiertelności niemowląt. PRL był gdzieś pomiędzy – z jednej strony społeczeństwo jeszcze chciało mieć dzieci, w przeciwieństwie do dnia dzisiejszego, z drugiej strony medycyna dawała im szanse przeżycia – stąd skutek, o którym piszesz. Zresztą, jak chcemy być dokładni, to większy jeszcze przyrost naturalny był w czasach II RP.

   • Taa!… Gaworzcie Tomeczki jeszcze, bo smutno na forum…
    Ps. Dziękuję ci Boże za to, że głupcy w NASZYM! kraju nie wyją, tylko bredzą! Bo normalni nie tylko musieli by się użerać z głupotą wielu, ale i z własną głuchotą, której by się nabawili przez wyjców!

   • Oj Tekla, jak ty naprawdę mało wiesz o rzeczywistości. A brak wiedzy nieudolnie próbujesz zamaskować drętwym dowcipem. A posprawdzaj sobie, moja droga, to o czym wyżej napisałem – statystyki masz dostępne (w tym np umieralności na choroby zakaźne przed wprowadzeniem szczepień). Trochę się zdziwisz, skoroś tak nieświadoma.

   • Masz Tomeczku szczęście, bo ty się nie zdziwisz tylko dlatego, że ludziom nie pozwalają na dyskusje.

    (1796 – ospa prawdziwa (wynalazcą był Edward Jenner[6])

    1998 – borelioza (później wycofana z powodu objawów ubocznych)
    2004 – wirus brodawczaka ludzkiego (licencję uzyskała 2 lata później)

   • Ooo! Ja się za to zdziwiłam, że nawet 3 daty ukazały się. Jak ktoś ciekawy to znajdzie kolejne lata, kiedy wynajdywano szczepionki. Jednak moim celem nie było wywołanie dyskusji o szczepionkach, które mają swoich przeciwników i zwolenników. Jak we wszystkim punkt widzenia zależy od punktu siedzenia:)))

   • tomaszek bredzi,największy przyrost dzieci jest w związkach jednopłeciowych,tak twierdzi profesur z UW

   • Kierownik Episkopatu,
    Dzięki za przypomnienie, bo zapomniałam o tych największych „producentach” dzieci i ich profesorach:)))

   • I co niby to ma do rzeczy? Tak, pierwsza szczepionka wymyślona została w XVIII w. (i antyszczepy jeszcze nieco ponad 100 lat temu twierdziły, że od jej przyjmowania ludziom rośnie druga, zwierzęca głowa). Tak, niektóre szczepienia wprowadzane są do użytku dopiero kilkanaście lat temu. Ale to na przełomie lat 70-80 tych w Polsce wprowadzano powszechne obowiązkowe szczepienia, stąd efekt możesz sobie najdokładniej zaobserwować.

   • A bzdury prof. Płatek bardzo przypominają bzdury antyszczepionkowców – i tu i tu na siłę pieprzy się śmieszne głupoty w sposób oczywisty nieprzystające do rzeczywistości.

   • O Boże!…@Tomuś! Czy ty czytasz to co piszesz? „Ale to na przełomie lat 70-80 tych w Polsce wprowadzano powszechne obowiązkowe szczepienia” Taa! Wcześniej nikt w Polsce nie szczepił dzieci a w szkołach nie było gabinetów lekarskich, lekarzy, pań pielęgniarek i szczepienie dzieci było dobrowolne!? Poza tym Tomuś w domu wszyscy zdrowi?

   • „Obowiązkowe” – kumasz znaczenie tego słowa czy mam ci wytłumaczyć o co chodzi? Nie, nie o to, że wcześniej nie było dostępnych szczepień albo gabinetów lekarskich, tylko o to że wówczas szczepienia stały się powszechnie i obowiązkowe dla wszystkich. Poszukaj sobie moze coś o powszechnym programie szczepień i jego historii, choćby w tej Wikipedii z której ostatnio bez rozumienia przekopiowałas parę dat.

   • Zdecyduj się w końcu Tomuś, kiedy te szczepienia u nas stały się obowiązkowe. Przed latami 70-80-tymi, w czasie tej dekady, czy może potem? Bo piszesz (i to nie raz), że ” Ale to na przełomie lat 70-80 tych w Polsce wprowadzano powszechne obowiązkowe szczepienia,…” No i ci przypominam po raz kolejny, że moim celem nie było wywołanie tematu szczepionek, który to wyraźnie jest twoją słabością.

   • Wyraźnie napisałem, że wprowadzenie najważniejszych obowiązkowych szczepień to dekady lat 70-80 tych. Nie przed, nie po. Każdy by skumał, ale nie ty. Albo na siłę tak niekumatą udajesz.

  • Taa!… Tomuś… Kiedy napiszesz, że te cytaty to moje słowa?
   1. „…w tym w dużej mierze wprowadzeniem właśnie szczepień od lat 70-80 tych, co spowodowało zmniejszanie się śmiertelności niemowląt.”
   2. „Ale to na przełomie lat 70-80 tych w Polsce wprowadzano powszechne obowiązkowe szczepienia,…”

   No i gdzie w tych cytatach jest słowo „najważniejszych”? A jakie to Tomuś wg. ciebie „najważniejsze obowiązkowe szczepienia”? Czyżbyś sugerował, że wirus polio to błahostka, dlatego dużo wcześniej dzieci u nas były szczepione przeciwko polio? Tacy ludzie Tomuś jak ty, to mają największy problem wytrzymać sami ze sobą. O otoczeniu nie wspominam, bo to oczywiste.

   • A sama poczytaj sobie, jakie to szczepienia wówczas wprowadzano i poczytaj sobie, jaka była śmiertelność niemowląt wcześniej na te szczepienia, to może wreszcie coś ci w mózgownicy zaskoczy i zrozumiesz, dlaczego te lata podaję i piszę o najważniejszych szczepieniach. Wyjątkowo z ciebie niekumata osoba – nic nie wiesz, a pyskujesz na forum byleby sobie coś popisac.

   • *śmiertelność na choroby, na które wprowadzano szczepienia – każdy by zrozumiał, ale w twoim przypadku to wolę doprecyzować

   • To ja:). A skąd wątpliwość? Przecież wiesz, że antyszczepionkowe brednie zawsze tu na portalu wyśmiewam.

   • A którego to podszywacza tak chciałeś skomplementować? Z tych co pode mnie się parę razy podszywali to ja takich, co by na komplementy zaslugiwali, nie widzę.

  • PiS – partia dla 500+ oszołomów.
   PO – partia antypisowskich oszołomów.
   SLD et consortes – koalicja antynatalnych oszołomów.
   PSL – partia gminnych oszołomów.

   • To akurat nie jest oszołomstwo (może z wyjątkiem „walczących i demokrację” skrajnych sympatyków PO, bo oni faktycznie są oszołomieni), ale socjalne rozdawnictwo, przekupywanie wyborców czy trzymanie się stołków. Oszołomem nazywam kogoś kto pieprzy antynaukowe bzdury i bezmyślnie powiela teorie spiskowe zagrażając przez to innym ludziom.

   • Tylko dlaczego Tomeczku, tak wiele „teorii spiskowych” okazało się prawdą, bo nie wiem? (do sprawdzenia, przeczytania a nawet obejrzenia w sieci). Doucz miszczu!

   • Które, o niewinna istoto, bo nie wiem w jakie pierdoły ty jeszcze wierzysz. Te o płaskiej Ziemi, te o reptilianach, te o Żydach spotykających się na cmentarzu w Pradze w celu uzgodnienia jak rządzić światem, czy jedynie w te, że Elvis nadal żyje?

   • Największa pierdoła w jaką wierzę, to ta, że istnieje jakaś istotka pisząca pod nickiem Tomek, ba! nawet tej istotce odpisuję, tylko nie wiem po co!? Chyba dalej mam nadzieję, że to istota ludzka i w końcu odezwie się ludzkim głosem? A może mam czekać do Wigilii? Hmm?

   • Tak, masz rację – nie jestem istotą ludzką tylko kosmicznym jaszczurem, co przybrał ludzką postać. Za pieniądze Mossadu, Illuminatów i Kościoła Wielkiego Potwora Spaghetti prowadzę dyskusję z jedną średnio rozgarniętą dziewczynką, ukryty w swojej tajnej bazie na planecie Nubiru:)

   • W takim razie – jak PiSowcy, to nie oszołomy, to zabobonnicy, wierzący, że od przepompowywania pieniędzy ich przybędzie.
    A eseldowcy, to maniacy, próbujący postawić swoje teorie przeciw naturze.
    Peezelowcy, na tym tle, wydają się normalni – po prostu chcą się nachapać.

   • @Kozorro

    Poparcie dla 500+ to żaden zabobon, tylko niezrozumienie praw ekonomii. A lewicowe teorie typu gender to taki sam pseudonaukowy bełkot jak wynurzenia antyszczepionkowców, tu widzę punkt styczny.

 2. Przecież nie musicie głosować na te siódemki, naprawdę jesteście za wolnością wyboru? Wszystkie te głupawe dyskusje, w tym z przeciwnikami Konfederacji, opierają się na lęku, że Konfederacja przejmie władzę. Nie przejmie, walczymy o to, żeby wprowadzić do tego zrakowaciałego systemu trochę świeżej krwi. Trochę realizmu.

 3. Prawiczki nadal nie wierzą w bakterie. W XIX wieku gdy nie było szczepień połowa kobiet umierała przed 20 rokiem życia. Dziś 1%.

  • Nie wierzymy, że zmądrzejesz. Lewusińscy wierzą, że mogą się na wszystko zaszczepić, łącznie z grypą wirusami z jej poprzedniej mutacji.

   • Prawiczki chcą powrotu do XIX wieku gdy nie było szczepień za to połowa kobiet umierała przed 20 rokiem życia.

 4. Wiek XIX – brak szczepień – na Ziemi żyją 3 mld ludzi.
  Wiek XXI – obowiązkowe szczepienia – na Ziemi żyje 7 mld ludzi

  zaorane.

  Antyszczepionkowość = depopulacja

   • Dokładnie to samo miałem napisać tym frajerom. Dodam tylko że tam gdzie są obowiązkowe szczepienia przyrost naturalny spada

   • Jasne:) A Słońce krąży wokół Ziemi, dlatego ze ty tak je sobie postrzegasz obserwując na niebie. To jest poziom twojej refleksji. Weź nie wypisuj głupot, tylko sięgnij dokładnie do tych danych.

    Przyrost naturalny jest wypadkową dwóch czynników – dzietności, która w krajach trzeciego świata jest znacznie wyższa z wielu względów, ale na pewno nie w związku ze szczepionkami i umieralności, w tym niemowląt czy dzieci. I sięgnij sobie do danych jak ta umieralność wyglądała w Afryce czy Indiach przed wprowadzaniem powszechnych szczepień. Albo, jak analiza danych zbytnio cię meczy, pooglądaj sobie zdjęcia dzieci z Afryki chorych np na polio, kiedyś chorobę powszechną, teraz dzięki szczepieniom wyeliminowaną.

   • Prawiczkom marzą się żelazne płuca

    wykop.pl/link/4031237/przetrwal-walke-z-wirusem-od-64-lat-zyje-w-zelaznym-plucu/

   • Bezmozga cioto, polio zniknęło dzięki kiblom mydle i wodzie. Prawie 100% choroby organizm zwalcza sam. Tylko taki debil z dziada pradziada jak ty po trzech klasach podstawowki wierzy w szczepiaki

   • Obsrywator7, ty to jesteś tak głupi, że tego nawet ustawa w Ludowej Republice Kampuczy nie przewiduje. Dzięki mydełku i wodzie mu choroby zakaźne znikają…

    Napisałbym ci, kretynie, żebyś sobie posprawdzal statystyki zachorowań w takiej Afryce czy Indiach, gdzie higiena jest na takim poziomie, ze jakbyś tam na wycieczkę pojechał to byś tydzień na kiblu przesiedział (pseudonim byłby bardzo adekwatny), a po wprowadzeniu szczepień polio błyskawicznie zniknęło. Ale ty się nie nadajesz do jakiejkolwiek poważnej rozmowy o nauce, przecież ty kretyn jesteś, którego ktoś na nieszczęście nauczył pisać i dał dostęp do Internetu.

   • @obsrywator7

    Szkoda tylko, że choroby na które szczepionki nie na jakoś tak od mycia rąk zniknąć nie chcą.

    Kurwa, co to jest – portal dla jakichś upośledzonych intelektualnie?

 5. A tymczasem poparcie dla Konfederacji 3,9 procent. Jak dla mnie i tak za wysokie jak dla partii propagującej antyszczepionkowe brednie, ale widać, że nikt poważny na tych oszołomów nie zagłosuje.

  • Tak? Niedalej jak dziś w pracy kolega (inżynier) stwierdzał FAKT, że jego dziecko przestało oddychać po szczepionce. Lekarka na kwalifikacji do szczepień przyciśnięta argumentami stwierdziła, że w sumie to jakby wziąć pod uwagę ryzyko NOP to wogóle nie należałoby szczepić. A ty powtarzaj dalej brednie o oszołomstwie.

 6. Jeśli państwo dzisiaj zakaże organizowania marszów Lgbt to jutro zakaże organizowania marszów hydraulików albo grubych lub po zawodówce…. Zrozumienie tak, promocja nie Wolność wypowiedzi i zgromadzeń przede wszystkim

 7. ciekawe czym i jaką dawkę dostał ekspert od szczepień truciznami? bo, że była to dawka przeogromna, to mamy możliwość poczytać, ale czem dostał w żyłę?

 8. Na zachorowalność, powikłania i umieralność ma wpływ mnóstwo czynników. Wiązanie tego parametru ze szczepieniem jest zbyt dużym uproszczeniem.
  Równie istotnym jest higiena, a najważniejszym odżywianie.
  Ja się zgadzam z 7 z list i jestem za wolnością wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here