Jakubiak żali się na nadgorliwość PKW. Bezpartyjni Samorządowcy niezarejestrowani w całym kraju [VIDEO]

Marek Jakubiak/fot. Twitter KwadransPolityczny
Marek Jakubiak/fot. Twitter KwadransPolityczny

W wyniku nadgorliwości wielkiej PKW i nieodpowiedzialnych działań niektórych członków #BezpartyjniSamorządowcy odrzucono nam rejestrację kilku okręgów, listy mamy zarejestrowane w 20 okręgach – powiedział Marek Jakubiak w „Kwadransie Politycznym”.

Media rządowe, ironicznie nazwane „publicznymi” cały czas uparcie milczą o Konfederacji. Znalazł się jednak czas antenowy dla posła Jakubiaka, który chciał wystartować z Bezpartyjnymi Samorządowcami do Sejmu. Na antenie programu „Kwadrans Polityczny” w TVP poinformował, że nie udało się zarejestrować list w skali kraju. Jednocześnie żalił się na to, że PKW sprawdzało podpisy.

Weszliśmy jako Federacja dla Rzeczypospolitej w koalicję z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Ogólnopolską listę zbudowaliśmy – powiedział w TVP Jakubiak.

Niestety, wynikł problem. W wyniku jakiejś wielkiej nadgorliwości PKW jak i nieodpowiedzialnych działań niektórych członków BS – bowiem odrzucono nam rejestrację kilku okręgów, co spowodowało, że mamy 20 zarejestrowanych i jeden nie – wyjaśnił Jakubiak.

Przypominamy, że w tych wyborach wystartuje pięć ogólnopolskich komitetów. Cztery z nich – PiS, PO, PSL i SLD – to ugrupowania mniej lub bardziej lewicowe, zakotwiczone w systemie III RP. Konfederacja jest obiektywnie jedynym prawicowym i antysystemowym ugrupowaniem, co wyraźnie widać na bojkocie medialnym wobec tej partii.

Kilka dni temu „Rzeczpospolita” poinformowała, że złożona w Okręgowej Komisji Wyborczej w Tarnowie lista poparcia komitetu wyborczego Skuteczni Piotra Liroya-Marca zawierała dane trzech nieistniejących osób, a do Okręgowej Komisji Wyborczej w Koninie ten sam komitet zgłosił kandydatów, którzy nie spełnili wymogu ukończenia 21 lat – co jest wymagane, gdy ubiega się o mandat posła.

„Rzeczpospolita” podała także, że po sprawdzeniu 2341 podpisów ze zgłoszonej do OKW w Tarnowie listy Bezpartyjnych i Samorządowców okazało się, że podane tam dane 127 zmarłych, a 157 zawierało niewłaściwe numery PESEL. Podobnie miało być także w OKW w Piotrkowie Trybunalskim.

PKW poleciła także, aby z tych samych powodów zweryfikować również podpisy do Senatu.