[SONDAŻ] Konfederacja wchodzi do Sejmu. Najbardziej zyskała Lewica

Konferencja Konfederacji, podczas której zaprezentowano
Konferencja Konfederacji, podczas której zaprezentowano "jedynki" / Fot. Facebook
Reklama / Advertisement

Najnowszy sondaż pokazuje, że do Sejmu dostanie się pięć ugrupowań. Na czele PiS na które głos oddałoby 43,5 proc. wyborców. Konfederacja tuż nad progiem wyborczym.

Z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, iż na PiS głosować chce 43,5 proc. badanych; jest to wynik gorszy o 1,1 pkt proc. w porównaniu do ostatniego badania.

Na drugim miejscu z wynikiem 29,1 proc. uplasowała się Koalicja Obywatelska. Zanotowała spadek poparcia o 1,5 pkt proc.

Jedynym ugrupowaniem, które poprawiło swoje notowania jest Lewica. Wskazało na nią 13,9 proc. respondentów. To wzrost o 3,5 proc. w porównania do poprzedniego badania.

Do Sejmu dostałaby się także Koalicja Polska z poparciem 8,5 proc. ankietowanych. W poprzednim badaniu na koalicję Kukiz’15 z PSL chciało głosować 9,1 proc. badanych.

Na granicy progu wyborczego balansuje Konfederacja z wynikiem 5 proc. Poparcie dla jedynego prawicowego komitetu wyborczego utrzymuje się praktycznie na tym samym poziomie co w poprzednim badaniu gdy wskazało na nią 5,3 proc. wyborców, co należy uznać za sukces biorąc pod uwagę częstotliwość z jaką jej politycy pojawiają się w mediach.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1044 osób. Ponieważ przeprowadzono je w dniach 30 sierpnia–4 września 2019 roku, nie uwzględnia więc ono wpływu kampanii szalonych obietnic jaką rozpoczęły partie tworzące „Bandę czworga”.

Źródło: wPolityce.pl

Reklama / Advertisement