[SONDAŻ] Konfederacja wchodzi do Sejmu. Najbardziej zyskała Lewica

Konferencja Konfederacji, podczas której zaprezentowano
Konferencja Konfederacji, podczas której zaprezentowano "jedynki" / Fot. Facebook

Najnowszy sondaż pokazuje, że do Sejmu dostanie się pięć ugrupowań. Na czele PiS na które głos oddałoby 43,5 proc. wyborców. Konfederacja tuż nad progiem wyborczym.

Z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, iż na PiS głosować chce 43,5 proc. badanych; jest to wynik gorszy o 1,1 pkt proc. w porównaniu do ostatniego badania.

Na drugim miejscu z wynikiem 29,1 proc. uplasowała się Koalicja Obywatelska. Zanotowała spadek poparcia o 1,5 pkt proc.

Jedynym ugrupowaniem, które poprawiło swoje notowania jest Lewica. Wskazało na nią 13,9 proc. respondentów. To wzrost o 3,5 proc. w porównania do poprzedniego badania.

Do Sejmu dostałaby się także Koalicja Polska z poparciem 8,5 proc. ankietowanych. W poprzednim badaniu na koalicję Kukiz’15 z PSL chciało głosować 9,1 proc. badanych.

Na granicy progu wyborczego balansuje Konfederacja z wynikiem 5 proc. Poparcie dla jedynego prawicowego komitetu wyborczego utrzymuje się praktycznie na tym samym poziomie co w poprzednim badaniu gdy wskazało na nią 5,3 proc. wyborców, co należy uznać za sukces biorąc pod uwagę częstotliwość z jaką jej politycy pojawiają się w mediach.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1044 osób. Ponieważ przeprowadzono je w dniach 30 sierpnia–4 września 2019 roku, nie uwzględnia więc ono wpływu kampanii szalonych obietnic jaką rozpoczęły partie tworzące „Bandę czworga”.

Źródło: wPolityce.pl

24 KOMENTARZE

  • Tomek, jak zawsze, się z ciebie śmieje. „Wygra”? Z 5 procentami? Serio tak myślisz?:) A Tomek śmieje się jeszcze bardziej bo zna dwa inne sondaże z ostatnich dni, gdzie mają 3,9 oraz 4 procent.

   • Niemniej, mam nadzieję, że nie postawiłeś tym razem zawartości swojej świnki na nieprzekroczenie progu? Wspomnij bezsenną noc w toalecie po ogłoszeniu exit-poll.

   • Coś ci się Kozorro pomieszało. W toalecie to ty czy kierownik spędziliście cały kolejny dzień po porannym ogłoszeniu ostatecznych wyborów. Po ogłoszeniu exit polls to ja się świetnie bawiłem pół nocy, śmiejąc się z takich, co to pisali o kilkunastu czy 20 procent. Nie pamiętasz już moich radosnych wpisów, które was tak wkurzały? A rano zabawa była jeszcze lepsza:)

   • Szalej, kierownik, idioto forumowy, póki możesz – po 13 października długo zwieraczy nie będziesz mógł opanować.

   • Kozorro – czyli też, jak ja, sądzisz, że 13 października Konfederacja progu nie przekroczy, a co za tym idzie, rozwali się w drobny mak (bo chyba nikt już nie uwierzy w powodzenie Korwina w wyborach prezydenckich, jak wystartuje 4-ty czy 5-ty raz:)? I nie będę się wtedy już miał z kogo śmiać?

   • No to będę wam jednak potrzebny – bo potrzebujecie kogos, kto będzie prostował głupoty, jakie tu często na forum głosicie lub powtarzacie za Konfederacją. Serio:)

  • Żeby PiS nie miał większości konstytucyjnej. Obecna konstytucja jest do kitu, ale przy tej, którą stworzyłby nam Jarosław, wychwalalibyśmy ją pod niebiosa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here