Witold Gadowski o ustawie 447. „Zakładają organizacje upamiętniania ofiar holokaustu i czynią z tego znakomite źródło zarobku”

Witold Gadowski/fot. YouTube/GadowskiTV
Witold Gadowski/fot. YouTube/GadowskiTV

Dziennikarz Witold Gadowski ostrzega przed ustawą 447 Just i wypłaceniu Żydom odszkodowania za mienie bezspadkowe. Wskazuje, jak działa cały mechanizm upamiętniania ofiar holokaustu, który na celu ma przede wszystkim ustanowienie sobie źródła sowitego dochodu.

Na początku Gadowski przypomina historię statku z 937 żydowskimi uchodźcami z III Rzeszy, którego nie przyjął rząd USA w 1939 r. Znane są również przypadki, gdy to sami Żydzi kolaborowali z nazistowskimi Niemcami, wydając swoich współbraci na śmierć.

Mówiąc krótko, są to ci, którzy chcą nabić sobie kieszenie majątkiem tych, których kiedyś zlekceważyli i skazali na śmierć z rąk Niemców – mówi o tych, którzy teraz domagają się odszkodowań.

Domagają się ich majątku, ich pieniędzy. Nie mają jednak żadnego tytułu prawnego, to wymyślili kategorię mienia bezdziedzicznego. Po prostu im się to plemiennie należy. Zakładają organizacje upamiętniania ofiar holokaustu i czynią z tego znakomite źródło zarobku – analizuje Gadowski.

Dziennikarz zauważa, że sprawa roszczeń nie wynikła w ostatnich miesiącach, lecz toczy się od kilkudziesięciu lat. – Ona ma długą brodę. Brodę sięgającą czasów Wojciecha Jaruzelskiego. Tamta ekipa zagwarantowała sobie nietykalność poprzez zobowiązanie się do wypłacenia nienależnych roszczeń. To trwa nadal. Niektórzy budują sobie kariery polityczne na obiecywaniu polskiego mienia, które przepłynie w ręce organizacji diaspory żydowskiej – mówi.

Wyjaśnia również, dlaczego dopiero teraz sprawa wróciła na wokandę i to ze zdwojoną siłą. – Dopóki Polska nie stanęła gospodarczo na nogi, te roszczenia nie były takie silne, bo racjonalnie nie było z czego zbierać. Teraz jest co zedrzeć i dlatego tak na sile przybierają te roszczenia – mówi.

Zauważa, że tematu żydowskich roszczeń bezspadkowych nie porusza się z jednego prostego powodu – nadchodzących wyborów. – Do wyborów w październiku ten temat będzie wyciszany, dlatego o nim mówię. To nie jest temat jednoznaczny. To temat, który ma długą brodę i za tę brodę będę starał się targać – zapowiada swoje kolejne videoblogi w tej sprawie Gadowski.

26 KOMENTARZE

 1. Żyd widzi bliski koniec Izraela i chce się przenieść na „swoje” stare ziemie Chazarii i Polinu. Im bardziej ludność tubylcza będzie wymieszana i wewnętrznie skłócona, tym łatwiej będzie nią zarządzać. Proste jak budowa sierpa i młota. 🙂

  • Ludność tubylcza jest sekowana od wieków i od dawna różne partie i partyjki nią zarządzają. Ci, którzy przed tym ostrzegają etc. są też dyskryminowani od zawsze. Jak nieliczni wskazują na antypolonizm itp. to oczywiście są sztucznie podciągnięci pod „antysemitów” lub inne teorie spiskowe. Czy dzisiaj „partia brunetów” nie jest widoczna na każdym kroku? Główni decydenci oczywiście robią za szare eminencje i nie tylko u nas…
   Kto Polakom dał ten pierścień wronio kruczy? (h…w.)youtube.com/watch?v=0QGyttCH_Ec

   • Ps.Tu jest trochę historii, kiedy ta „partia brunetów” zaczęła nam robić wodę z mózgu (wiadomy kanał) pt. „Musisz to wiedzieć(564) Gdzieś nam umknął kawałek historii Polski?)

   • Tym bardziej to cieszy, bo od dawna wiadomo, że śmiech to zdrowie! Śmiej się śmiej, coraz bardziej śmiej i tylko śmiej!
    Ps. Swoją drogą to powiedz mi, który głupiec potrafi dobry kabaret zrobić dla mądrych? Prawdziwy kabaret:)

   • Domagasz się uznania? No dobrze:) Takiego kabaretu, jak ty to mało kto potrafi zrobić. Dla mądrych. Choć, czy by rozśmieszyć mądrego naprawdę trzeba samemu być mądrym…?

   • Czyli mówisz, że ciebie najbardziej rozśmieszają głupcy i ludzie psychicznie chorzy? Oj nieładnie! Nieładnie! Ja potrafię być samokrytyczna i przyznaję się, że ja głupia podejrzewałam cię o minimum klasy. Jestem rozczarowana.

   • Głupcy i psychicznie chorzy? Nie no, tego drugiego to ani nie powiedziałem, ani nie wiedziałam. Jeśli to też jest twój problem, to bardzo cię przepraszam – faktycznie, z ludzi psychicznie chorych nie powinienem się śmiać.

   • To raczej ty masz problem, odnoszę wrażenie, że najbardziej z sobą. Ja swoich problemów nie rozwiązuję na forach. Ale jeśli chcesz komuś pomóc, to tu wielu chłopaczków „spowiada się” z tego co ich dręczy, i okazji będziesz miał wiele:)
    Teraz bądź tak miły i nie tęsknij już tak za mną, bo mam ciekawsze tematy i ciekawszych adwersarzy.

 2. Ukraina nie potrafiła przez 30 lat zbudować państwowości innej, jak opierając się na zbrodniarzach z UPA i dzis jej nie ma – jest tylko masa upadłościowa.

  My w ciągu 30 lat roztrwoniliśmy wszystkie opcje.
  Wlasnie trafiłem na sentencję tego drania Churchilla o Polakach – że posiadamy wszystkie cnoty, ale nie ma tez błędu, jakiego byśmy nie popełnili.
  Całe życie winiłem innych – rozbiorców, zydów, amerykanów, brytoli,a to wszystko my sam na własną prośbę.
  dziśjużnie czas przykłądac plastry na ropiejące rany – szanse małe, ale jeśli już, to ciąc skalpelem i wypuszczac ropę

 3. Wychodzi mi na to, że mając na względzie zachowanie polskości, kultury, języka i obecnych granic, najkorzystniejsze byłoby podpisanie folkslisty rosyjskiej, tylko, że dziś jest na to cokolwiek zbyt późno. Niby po co Putin miałby gwarantowac nam zachodnią granicę z Niemcami, jeśli może rozwijać z nimi partnerstwo strategiczne przy takim podziale obszaru środkowoeuropejskch limitrofów, który to partnerstwo jeszcze bardziej scementuje?

 4. Etniczna resztówka Polski zostaje połączona z banderlandem zgodnie w „proroctwem Michnika” (scil. UKR-POL vel POL-UKR) i powoli przekształcana jest w Judeopolonię, faworyzującą osoby z czynną znajomością języków żydowskich (np. dzieci pana premiera po szkole Laudera-Morasha w Warszawiwie).

 5. Przez ostatnie lata polityka polska była tylko i wyłacznie wypadkową sytuacji międzynarodowej i nagły a bardzo prawdopodobny reset amerykańsko-rosyjski może nie tylko gwałtownie zresetowac polskie priorytety, ale i wymienić rządząca ekipę na jeszcze bardziej spolegliwą i taką, która zrobi wszystko choćby za dolary w pudełku po butach.

   • Po pierwsze, to jak mnie do tablicy wywołujesz, to daj mi odpisać, a nie odpowiadaj za mnie, że niby ja – myślałem, że jednak jesteś nieco bardziej dojrzały:)

    Po drugie, nie Gadowski jest głupi, ale cała Konfederacja razem z wyborcami wypisującymi tu bzdety, owszem. Wytłumaczcie mi więc na przykład, jakim to cudem całe 300 miliardów o których histerycznie krzyczycie miałoby przejść przez fundacje ofiar Holokaustu, o jakich mówi Gadowski. Dzieci, oj dzieci…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here