Czy szykuje się megaprodukcja Hollywood o rotmistrzu Pileckim? „Ochotnik” ma już budżet w wysokości 150 mln zł

Witold Pilecki/fot. Wikimedia Commons
Witold Pilecki/fot. Wikimedia Commons

Film o rotmistrzu Pileckim będzie najdroższą polską produkcją po 1989 roku. Budżet filmu „Ochotnik” wynosi aż 150 mln zł. Za jego produkcję odpowiada firma Madants, która pracowała przy takich filmach jak „High Life” czy „Obywatel Jones”.

Produkcją „Ochotnika” zajmie się firma Madants. Brała ona udział w realizacji „High Life”, w której brał udział Robert Pattinson czy też „Obywatel Jones” Agnieszki Holland.

„Ochotnik” otrzymał też wsparcie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 6 mln zł. Jest to maksymalna kwota, jaką PISF może przeznaczyć na jeden projekt. Łączny budżet filmu zaś wynosi 148,8 mln zł.

Tematyka Witolda Pileckiego niedawno stała się głośna za oceanem. 25 czerwca na amerykańskim rynku ukazała się książka Jacka Fairweathera pt.”Ochotnik: Jeden człowiek, podziemna armia i tajna misja zniszczenia Auschwitz”. Zebrała bardzo pozytywne recenzje.

A kto będzie głównym realizatorem filmu? – Budżet na film w wysokości 150 mln zł wskazuje na zaangażowanie silnego zagranicznego partnera lub chęć pozyskania takiego do współpracy. Według mojej oceny będzie to film zrealizowany przy wsparciu Hollywood, z szansą na szeroką dystrybucję w USA – spekuluje Krzysztof Spór z wp.pl.

Źródło: wp.pl