Jakubiak zmienił polityczne barwy i już bryluje w TVP. Twierdzi, że Konfederacja może utworzyć rząd z Platformą Obywatelską

Marek Jakubiak / Fot. Twitter/TVP
Marek Jakubiak / Fot. Twitter/TVP
Reklama / Advertisement

Marek Jakubiak po krótkim romansie z Konfederacją i wspólnym starcie w wyborach europarlamentarnych, zmienia front o 180 stopni. Zaczyna gościć w Telewizji Polskiej, a tam kolportuje karkołomną tezę, jakoby Konfederacja była w stanie utworzyć koalicję z Platformą Obywatelską.

Gdy Jakubiak wchodził w skład Konfederacji, miał założone embargo na występy w telewizji publicznej. Gdy zmienił barwy polityczne, od razu zaczął pojawiać się w TVP.

Poseł z ramienia Kukiz’15 był gościem redaktora Krzysztofa Ziemca w programie „Kwadrans Polityczny”. Prowadzący pytał, czy szeroko rozumiana lewica z SLD i PO na czele oraz PSL są w stanie utworzyć koalicyjny rząd na wypadek, gdyby Prawo i Sprawiedliwość nie uzyskało większości w Sejmie.

I Konfederacją. Proszę nie zapominać o Konfederacji, która może paru posłów wprowadzić. Z tego co wiem, zbytnich dyskusji nie ma, wszystko jest anty-PiS – wtrącił Jakubiak.

Chce Pan powiedzieć, że Konfederacja z Platformą jest w stanie utworzyć wspólny rząd? Ideowo to są dwie różne Polski – dopytywał Ziemiec.

Jest w stanie, naprawdę. Dla interesów się wszystko zrobi – opowiedział Jakubiak, który w nadchodzących wyborach będzie „jedynką” w Krakowie na listach Bezpartyjnych Samorządowców, którzy nie są komitetem ogólnopolskim.

Absurdalną wypowiedź Jakubiaka na Twitterze skomentował Artur Dziambor z Konfederacji. – Widzę, że będzie grzane. Skoro atakują zamiast zamilczać, to znaczy, że jest dobrze. Szkoda, że Marek Jakubiak zechciał wystąpić w takiej roli. Czasem warto czegoś nie powiedzieć i nie dawać się instrumentalnie wykorzystywać – napisał.

Reklama / Advertisement