Jakubiak zmienił polityczne barwy i już bryluje w TVP. Twierdzi, że Konfederacja może utworzyć rząd z Platformą Obywatelską

Marek Jakubiak / Fot. Twitter/TVP
Marek Jakubiak / Fot. Twitter/TVP

Marek Jakubiak po krótkim romansie z Konfederacją i wspólnym starcie w wyborach europarlamentarnych, zmienia front o 180 stopni. Zaczyna gościć w Telewizji Polskiej, a tam kolportuje karkołomną tezę, jakoby Konfederacja była w stanie utworzyć koalicję z Platformą Obywatelską.

Gdy Jakubiak wchodził w skład Konfederacji, miał założone embargo na występy w telewizji publicznej. Gdy zmienił barwy polityczne, od razu zaczął pojawiać się w TVP.

Poseł z ramienia Kukiz’15 był gościem redaktora Krzysztofa Ziemca w programie „Kwadrans Polityczny”. Prowadzący pytał, czy szeroko rozumiana lewica z SLD i PO na czele oraz PSL są w stanie utworzyć koalicyjny rząd na wypadek, gdyby Prawo i Sprawiedliwość nie uzyskało większości w Sejmie.

I Konfederacją. Proszę nie zapominać o Konfederacji, która może paru posłów wprowadzić. Z tego co wiem, zbytnich dyskusji nie ma, wszystko jest anty-PiS – wtrącił Jakubiak.

Chce Pan powiedzieć, że Konfederacja z Platformą jest w stanie utworzyć wspólny rząd? Ideowo to są dwie różne Polski – dopytywał Ziemiec.

Jest w stanie, naprawdę. Dla interesów się wszystko zrobi – opowiedział Jakubiak, który w nadchodzących wyborach będzie „jedynką” w Krakowie na listach Bezpartyjnych Samorządowców, którzy nie są komitetem ogólnopolskim.

Absurdalną wypowiedź Jakubiaka na Twitterze skomentował Artur Dziambor z Konfederacji. – Widzę, że będzie grzane. Skoro atakują zamiast zamilczać, to znaczy, że jest dobrze. Szkoda, że Marek Jakubiak zechciał wystąpić w takiej roli. Czasem warto czegoś nie powiedzieć i nie dawać się instrumentalnie wykorzystywać – napisał.

16 KOMENTARZE

 1. Podobnie, jak Tomka, oceniałem p. Jakubiaka znacznie wyżej. Choć, nie da się ukryć, taka możliwość istnieje, więc po korwinowsku ją przedstawił. Kto z kim przestaje…

 2. To ten PiS jednak nie ma większości parlamentarnej, jak to sondażami wmawiają? Czy może walczą o większość konstytucyjną, żeby Jarosław mógł nas na amen uszczęśliwić?

 3. Od początku mówiłam,że to koń trojański ale miałam nadzieję, ze jego, oszukani zwolennicy wesprą Konfederacje i to było ważniejsze. Zwolennicy Jakubiaka dopiero po pokazaniu jak głosował w sejmie otworzyli oczy, jak to polityk co innego mówi co innego robi.

 4. Jednak bydlak.To jego były szef zbratał się ze „zorganizowaną grupą przestępczą”,część Kukuz15 poprzechodziła do PiS,a tu taki kretyński tekst.Biedny miota się i nie wie gdzie pójść.To właśnie on może się związać z każdym.Ciekawe jaki wspólny punt miałaby Konfederacja z „bandą czworga”?Jedyna prawicowa partia w Polsce w koalicji z lewicą i to wojującą?Może Jakubiak wyjaśniłby to widzom.

 5. kolejny dowód na działalność bandy czworga – byle zaszkodzić pro-polskiej jedynej opcji w tych wyborach – KONFEDERACJI; szkoda, że nie startuje w wyborach ze swojego okręgu – byłby śmiech, że hej; może parę głosów od rodziny; a i to nie jest pewne;

   • To nie świadczy o KONFEDEREACJI tylko o Jakubiaku…o jego małostkowości, braku ambicji i honoru, świadczy, że to dyletant i karierowicz i po prostu taki szpagatowy inteligent jak Ty Tomek…

   • Tu Tomek ma rację. Przechodzenie z partii do partii przeciwnej jest w Polsce zupełnie nieznane i cechuje tylko nieogarniętą Konfederację.

   • @Kwal

    To świadczy zarówno o Jakubiaku, jak o Konfederacji, która przyjmowała i promowała takich ludzi.

    P.S. Pozdrów szwagra – w końcu ktoś ogarnięty w rodzinie:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here