Kulesza ostrzega, że nadal wisi nad nami widmo ustawy 447 w sprawie żydowskich roszczeń. „PiS wycisza temat by po cichu je spłacić”

Jakub Kulesza/fot. Facebook Jakub Kulesza #NowePokolenie
Jakub Kulesza/fot. Facebook Jakub Kulesza #NowePokolenie

Lider Konfederacji Jakub Kulesza przypomniał, że wisi nadal nad nami wszystkimi widmo żydowskich uroszczeń. Przedstawiciele prawicowego ugrupowania zapowiadają kolejne już złożenie ustawy o ochronie własności Polski.

Prawo i Sprawiedliwość wycisza temat roszczeń żydowskich, by przypadkiem nikt głośno o nich nie mówił i by po cichu je zapłacić – powiedział poseł Konfederacji Jakub Kulesza.

Środowiska żydowskie domagają się odszkodowań na kwotę nawet 300 mld zł. Niebezpieczeństwo jest realne. Mieliśmy już przypadki dwukrotnego płacenia za to samo mienie – przypomniał Kulesza.

Zaprezentował też kopię umowy indeminizacji z 1960 roku. Podpisane porozumienie między USA a PRL stanowiło, że okupowana przez sowietów Polska zapłaciła 40 mln USD na całkowite uregulowanie wszelkich roszczeń związanych z nacjonalizacją przez państwo mienia.

To pieniądze m.in. za budynek dawnej szkoły rabinackiej w Lublinie. W ramach tej umowy w 1964 roku zapłaciliśmy 177 tys. dol., co współcześnie wynosi ok. 7 mln zł. Później, w 2003 roku szkoła została drugi raz spłacona, bo przekazano ją Gminie Żydowskiej. Co więcej, w tym budynku powstał hotel i robi się na nim pieniądze. Polska okazała się więc największym frajerem – zwrócił uwagę.

Przypomniał też, że obecne roszczenia żydowskie są bezprawne. – Mamy poważne podejrzenia, że te roszczenia mają być zapłacone i to jest element jakiegoś większego układu – ostrzegł.

Źródło: wyborcza.pl

17 KOMENTARZE

   • 30 lat temu dopiero planowali 447 frajerze. A szefa tego gangu od restytucji po wyborach na list gonczy. I do pierdla.

   • Patrz, Furia!, zapomniałeś zmienić nicka po tym jak się pode mnie podszywałeś i odpisałeś jako Tomek? Ale wtopa…

    Ale odpiszę ci, frajerze. 30 lat temu już temat mienia bezspadkowego był na tapecie i już zaczęły się pojawiać naciski USA czy żydowskie. Ustawa 447 jedyne co zmieniła, to wprowadziła obowiązek przedstawienia raportu, jak się sprawa ma. Straszak na takich frajerów, jak ty.

   • Jużbyś się zamknął, miernoto. Twój PiS miał wiele okazji, żeby sprawę porządnie załatwić, ale albo nie potrafił (duże prawdopodobieństwo – tak tylko trochę mniejsze miernoty od Ciebie), albo mu zakazali (też prawdopodobne), albo ma ochotę na obrywy.
    I nie pisz, że sprawa nie istnieje, bo mówią już o tym pro-pisowscy dziennikarze.

   • Ale czemu się tak denerwujesz, Kozorro? W nerwach jeszcze większe bzdury wypisujesz, więc spokojnie.

    Jak PiS miał to załatwić? Wypłacając roszczenia? Wprowadzając ustawę o reprywatyzacji, której skutki byłyby dość ciężkie dla budżetu i, swoją drogą, na mocy której trochę Żydów dostałoby kasy za mienie spadkowe? Powiedział, że nie wypłaci. Nie wypłaca. „Ustawa” przygotowywana przez konfederację to prawniczy bełkot. Ogarnij się więc, frustracie i na spokojnie napisz, jak ten PiS miał to załatwić wg ciebie.

 1. Żydostwo ma wprawę w rabowaniu, okradli Szwajcarię teraz ostrzą zęby na Polskę, choć podstaw do żądań zero. Przykre, że POPiS i tzw. lewica są za zezwoleniem na rabunek Polski. Są nagrania rozmowy Kaczyńskiego z 2009 r. mówi, że jaki by nie był rząd to będzie płacił, a obecny jest skrajnie żydofilski, jak i Kaczyńscy.Promotorem pracy doktorskiej Jarosława Kaczyńskiego był prof. Stanisław Ehrlich pochodził ze spolonizowanej żydowskiej rodziny. W wojsku Berlinga był politrukiem, więc dobre wzorce, potem katedra prawa. Napisał o tym wczoraj Ewaryst Fedorowicz, poszukajcie w necie.
  I nie karmcie trolla Tomka.

  • Tyle że te nagrania z 2009 dotyczą zupełnie czegoś innego, a nie mienia bezspadkowego i nawet ktoś taki jak Międar już wam to usiłował tłumaczyć. A ty jak największy kretyn łapiesz takie kity.

   A w konfrontacji ze mną nie masz szans, więc wymiękasz i możesz jedynie pisać „nie karmić trolla”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here