Mentzen bardachuje PiS. „Doszli do wniosku, że przedsiębiorcy są nieistotni dla gospodarki i wyniku wyborów. Ratuj się kto może”

Sławomir Mentzen. / foto: YouTube: Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen. / foto: YouTube: Sławomir Mentzen

Lider Konfederacji dr Sławomir Mentzen opisał swoje spostrzeżenia na temat okazywanej przez PiS pogardy wobec przedsiębiorców. Zwraca też uwagę, że czują się tak silnie, że w czasie kampanii wyborczej nie tylko zapowiadają podwyższenie podatków, ale nawet zyski dla… imigrantów.

Sławomir Mentzen przyznał, że „przyzwyczaił się do pogardy”, jaką PiS odczuwa wobec przedsiębiorców. Jednak „mimo to poziom tego zjawiska znowu mnie zaskoczył”.

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta powiedział wprost, że nie możemy oglądać się na to, czy przedsiębiorców będzie stać na zapłacenie wyższych pensji. Według niego przedsiębiorcy mają wysokie obroty, więc gospodarka na pewno na podwyżce płac skorzysta. Z kolei wicepremier Jarosław Gowin ucieszył się, że podniesienie płacy minimalnej polepszy sytuację Ukraińców – przypomniał dr Mentzen.

Wyobrażacie sobie, że prezydent USA, premier Wielkiej Brytanii czy kanclerz Niemiec mówi, że nie obchodzi go, czy przedsiębiorcy z jego państwa będą mieli za co płacić wynagrodzenia, ważne, że lepiej będzie Polakom? Nawet gdyby któryś z nich tak myślał, to by głośno o tym nie mówił w obawie przed reakcję wyborców. To jest niesamowite, że Gowin w trakcie kampanii wyborczej zwraca się do Ukraińców a nie do przedsiębiorców. Przecież Ukraińcy nie głosują – zwrócił uwagę lider Konfederacji.

Czy poparcie przedsiębiorców jest mniej istotne od poparcia ludzi niegłosujących? – pyta.

Mentzen przypomniał również, że PiS zamierza wprowadzić składki na ZUS dla przedsiębiorców, które liczone będą od dochodów.

Od dawna spodziewałem się, że nas to czeka, ale czemu oni o tym mówią w kampanii wyborczej? Przedsiębiorcy mają teraz skakać z radości, że będą płacili kilka razy więcej na ZUS? – zwraca uwagę Mentzen.

W PiS chyba doszli do wniosku, że jesteśmy nieistotni zarówno dla gospodarki jak i dla wyniku wyborów. Jeżeli najbliższe wybory utwierdzą ich w tym przekonaniu, to ratuj się kto może. Zupełnie przestaną się hamować i zacznie się stare i dobrze znane rozkułaczanie – podsumowuje Sławomir Mentzen.

25 KOMENTARZE

 1. Jak kogoś nie stać na pensje dla pracowników to niech przeniesie biznes do Rosji, Chin czy na Węgry. Ktoś trzyma kogoś na siłę w lewackiej UE?

  Chcącemu nie dzieje się krzywda – nie ma obowiązku prowadzenia firmy w Polsce.

 2. Po co wy bronicie polskich przedsiębiorców jak 95% z nich głosuje na socjalistów? Mają czego chcieli. A jak upadną pseudofiremki Januszy biznesu to nawet lepiej dla gospodarki – zmniejszy się kombinatorstwo a pracownicy znajdą zatrudnienie gdzie indziej – np. w Niemczech albo Szwecji.

  • Droga Alu, obawiam się, że Twoje spostrzeżenia są trafne i faktycznie przedsiębiorcy mogą głosować wbrew swoim interesom. Dziś jednak głos przedsiębiorców już się nie liczy, bo przez sprytne manewry redystrybucyjne (500plus) rząd wyhodował sobie WIĘKSZOŚĆ wyborców-beneficjentów.
   Kiedyś przyjdzie im gorzko zapłakać. Dzisiejsi emeryci nie zdają sobie sprawy, że poprzez działania rządu i spełnianie obietnic, ich emerytury nie wzrosną, a ceny już jak najbardziej tak.
   Dużo Polaków ma socjalizm we krwi.

   • Dlatego emigrujcie do Rosji gdzie jest kapitalizm. W czym problem?
    Dlaczego wolicie płacić wysokie podatki w Polsce niż niskie podatki w Rosji?

   • Przecież nie chodzi nie tylko podatki ,ale i o składkę ubezpieczeniową droga alu,kretynie nad kretynami.Pier…sz,że jak się nam ie podoba UE itd.ale np.w Niemczech.które też są w UE,ZUS niemiecki jest dobrowolny.Widzisz różnicę?Dlatego Niemcy mogą się rozwijać,a tu rządzą osobniki podobne do ciebie,czyli debile.

   • Mencel to cwaniaczek. Z jednej strony ma interes ,zeby było jak najwiecej podatkow ( dlatego postuluje wprowadzenie podatku katastralnego,zobacz kanal VETO-Wapniaka)bo wciska frajerom swoje porady podatkowe.Dla niego im wiecej podatkow i im bardziej skomplikowany system podatkowy tym lepiej, bo z tego zyje. To jest ok ,nagania na wyzsze podatki,zeby zarobic. Z drugiej jednak strony lansuje sie w partii Korwina.Widocznie za malo zarabia na swoich szkoleniach i chce zyc z kasy publicznej.Takich cwaniaczkow jest wielu.

 3. Nie no, doceniam, że się rozwijacie intelektualnie i chociaż raz napisaliście coś innego niż „masakruje” czy „rozjeżdża”, ale żeby od razu używać gwary więziennej („bardachuje”)? Elektorat chcecie poszerzać, z gimbazy na osadzonych w pierdlu?:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here