Naukowcy z Kalifornii odkryli eliksir młodości! Eksperyment zaszokował badaczy

zdjęcie ilustracyjne for. Pixabay
zdjęcie ilustracyjne for. Pixabay

Naukowcom udało się odwrócić proces starzenia u ludzi. Wiek biologiczny wszystkich osób, biorących udział w eksperymencie, był mniejszy, niż rok wcześniej.  

Najnowsze badania nad lekami sugerują, że można odmłodzić człowieka. Wyniki zszokowały nawet naukowców prowadzących eksperymenty.

W badaniu Aspire Institutional Review Board w Kalifornii, grupa ochotników przez cały rok stosowała się do ściśle określonych zaleceń, które obejmowały przyjmowanie hormonu wzrostu i leków stosowanych w leczeniu cukrzycy. Wiek biologiczny uczestników, którzy – jak wszyscy ludzie – z każdym dniem powinni stawać się coraz starsi, wskutek zmian genetycznych, został porównany z wiekiem zmierzonym przed badaniem.

Okazało się, że po zakończeniu eksperymentu wiek biologiczny wszystkich osób biorących udział w badaniu był o około 1,5 roku mniejszy, niż rok wcześniej. Wynik ten oznacza w praktyce, że wszyscy ochotnicy po zakończeniu testu byli o 2,5 młodsi, w porównaniu z sytuacją, gdyby nie brali udziału w doświadczeniu.

Spodziewałem się spowolnienia upływu czasu, ale nie odwrócenia procesów starzenia. To jest futurystyczne – oświadczył genetyk Steve Horvath, który współorganizował badania.

Niestety spadek wieku biologicznego utrzymywał się tylko przez sześć miesięcy. To jednak dopiero początek eksperymentów – podkreślają naukowcy.

Źródło: bgr.com