Paweł Rabiej uważa, że chłopcy mogą chorować na… raka szyjki macicy [FOTO]

Paweł Rabiej. Foto: PAP
Paweł Rabiej. Foto: PAP

Paweł Rabiej ogłosił, że warszawski ratusz rusza ze szczytną akcją mającą na celu informowanie młodzieży o chorobach nowotworowych. Jednak zamiast podejść do sprawy na poważnie pomagier Rafała Trzaskowskiego, albo stroi sobie żarty, albo sieje tęczową dezinformację. Z jego wpisu wynika, że chłopcy mogą chorować na… raka szyjki macicy.

„Dlatego by zmniejszyć ryzyko raka szyjki macicy, wprowadzimy w Warszawie szczepienia przeciwko HPV dla dziewczynek i chłopców w roku 12 lat. Szczegóły niebawem” – pomijając fakt, że wpis jest napisany z licznymi błędami stylistycznymi, to został albo napisany w pośpiechu i bez przemyślenia, albo zawiera bezczelną i naprawdę rażącą tęczową propagandę.

Może chłopcy w Warszawie są jacyś inni. Rodzice, którzy wybrali sobie Rafała Trzaskowskiego na prezydenta, zapewne wychowują ich bezstresowo i od najmłodszych lat robią im sieczkę z mózgu wpajając lewicowe ideały. Trudno jednak podejrzewać, że zniewieścieli przez to aż tak bardzo, że mogą zachorować na raka szyjki macicy.

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej uważa, że warszawscy chłopcy mają macice
Źródło: Facebook

Źródło: Facebook

23 KOMENTARZE

 1. Ogólnie to wszystko się zgadza szczepi się zarówno chłopców jak i dziewczynki. To nie jest żaden błąd panów redaktorów śmieszków odsyłam do pierwszej lepszej strony w tym temacie, a fakt wirus HPV jest jednym z czynników odpowiadających za rozwijanie się raka szyjki macicy niwelując jego przenoszenie przez chłopców zmniejsza się ryzyko zachorowania przez dziewczynki co wam nie pasuje ?

   • Nie, bo przecież kobieta może być niezaszczepiona (to nie są obowiązkowe szczepienia noworodków które się wszystkim robi) albo szczepienie mogło nie zadziałać (skuteczność sięga 90 procent, ale to nie 100).

    Poza tym, HPV u chłopców wywołuje również raka, ale krtani lub gardła.

   • Nie dziwota, bo tych wirusów jest kilkanaście, więc te 90% przyjmuję z przymrużeniem oka. Coś jak słynne szczepienia przeciwko grypie, robione na jesieni.
    No i efekty walki z rakiem szyjki macicy osiąga się poprzez badania, a nie szczepienia. Samo zakażenie o niczym nie świadczy i porównywalne jest ze słynnym KZM, które tylko w nielicznych przypadkach ma groźne skutki.
    Co nie znaczy, że nie mogę przyznać racji, że autor artykułu mocno się zagalopował, bo jeżeli przyjąć, że szczepienia są do czegoś potrzebne (tak zrobił Ratusz – moim zdaniem, niesłusznie – takie mało skuteczne zaszczepienie osłabia czujność i chęć do wykonywania decydującym o wszystkim badań), to obie płcie mogą mu się poddawać.

   • No nie z przymróżeniem, bo obecne szczepionki taką skuteczność dają. Wcześniejsze ok – było 70-80. I to przeciw tym najgroźniejszym wirusom HPV (masz rację, jest ich wiele). Grypa to odrębna sprawa, tam skuteczność to koło 50 proc.

    A co do raka – ok, badania też są ważne, ale nie każdy się bada, więc zasadne jest działanie szersze.

 2. W skrócie, jak być korporacyjną kur..ą i nakazać niepotrzebne szczepienie na chorobę niemożliwą u co najmniej połowy populacji…

  • Skala głupoty podszywacza wskazuje mi, że to pisał Mike z Lublina vel. Furia! et consortes, chociaż ta wzmianka o odbycie wskazuje mi na kierownika episkopatu, bo to jego ulubione miejsce zabaw:)

 3. Autorzy artykułu to kretyni.

  Nie chodzi o to, że chłopcy dostać mogą raka szyjki macicy, tylko że mogą zarazić kobiety z którymi uprawiają seks, a te mogą być niezaszczepione lub szczepionka mogła nie zadziałać. A dwa, to HPV powoduje u chłopców również raka, ale krtani lub gardła.

  Piszcie o Jackowskim i o Zenku Martyniuku, bo próbując poruszać tematy naukowe się błaźnicie.

  • Nie mieszaj spraw szczepionek z tematami naukowymi. A chłopcy i dziewczęta powinni bardziej się szanować, bo mogą roznosić gorsze rzeczy niż umiarkowanie groźny HPV.

   • A sprawa szczepionek to nie temat naukowy? No chyba, że masz na myśli antyszczepionkowców – w ich wydaniu nie.

    A co do tych gorszych rzeczy – widzisz, na HIV niestety szczepionki ani lekarstwa nie ma. I choroba nie znika, mimo że ludzie teraz tak często rączki wodą i mydłem myją (wg „mądrych” antyszczepów wszystkie choroby zakaźne znikają, bo ludzie się myją).

 4. …….to jest uwłaczjące , kiedy mężczyzna na eksponowanym stanowisku publicznym , leży nago z podniesionymi nogami i całuje sie z drugim facetem i jeszcze robi z tego konkiete

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here