Szambo uderza w Warszawiaków. Ścieki popłyną mostem powodując utrudnienia w ruchu

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski (P) podczas konferencji prasowej, 3 bm. przed siedzibą MPWiK w Warszawie. fot. PAP/Tomasz Gzell
Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski (P) podczas konferencji prasowej, 3 bm. przed siedzibą MPWiK w Warszawie. fot. PAP/Tomasz Gzell

Rafał Trzaskowski zdecydował, że tymczasowy kolektor do Czajki zostanie ułożony na moście Północnym, wyłączając 2 pasy ruchu. Oznacza to poważne utrudnienia dla mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy.

Rzecznik warszawskiego ratusza, Kamil Dąbrowa, powiedział, że tymczasowy rurociąg będzie leżał na jezdni mostu Północnego.

Wyjaśnił, że w trakcie jego budowy najprawdopodobniej zostaną zajęte dwa z trzech pasów jezdni, a podczas eksploatacji wyłączony zostanie tylko jeden.

Na razie nie ma decyzji czy będzie to jezdnia w kierunku Młocin, czy Tarchomina. Niezależnie od wyboru spowoduje to ogromne korki w tej części Warszawy i problemy dla mieszkańców dojeżdżających do pracy w innych częściach miasta.

Zwiększonego ruchu można się spodziewać także na Moście Grota Roweckiego, przez który już teraz przejeżdża największa ilość samochodów w ciągu doby ze wszystkich mostów w Polsce.

Prezydent Rafał Trzaskowski mówił na wcześniejszych konferencjach, że ścieki mogą być transportowane mostem Skłodowskej-Curie (Północnym). Wydawało się oczywiste, że chodzi o podwieszony rurociąg. Rzeczywistość okazała się bardziej brutalna i problem ścieków uderzył bezpośrednio w Warszawiaków.

W rozmowie z PAP Nie wiadomo jeszcze, czy zwężona zostanie jezdnia w kierunku Młocin, czy Tarchomina.

Według zapowiedzi Dąbrowy rurociąg powstanie w ciągu 4-6 tygodni od otrzymania decyzji inspektora nadzoru budowlanego. Koszty jego budowy są na razie nieznane. Nie wiadomo także jak długo potrwa naprawa zniszczonych nitek kolektora biegnącego w tunelu pod Wisłą.

Źródło: tustolica.pl

8 KOMENTARZE

  1. Mnie nurtuje jedno. Dlaczego zdecydowano, że ścieki trzeba transportować przez Wisłę, zamiast wybudować oddzielną oczyszczalnię dla lewobrzeżnej Warszawy?

  2. bo tak zadecydowała pani Gronkiewicz-Waltz w 2011 r.; decyzja głupia; a jaki był wynik referendum o odwołanie Gronkiewicz-Waltz? referendum nieważne ze względu na zbyt niska frekwencję; Tusk i spółka nawoływali do bojkotu tego referendum

  3. Dlaczego nie protestują ekologiści? Przecież wytworzenie takiej rury, prace nad jej ułożeniem, a potem zdjęciem wytworzą tyle CO2, a przecież nic poważnego się nie dzieje.

  4. Co do ruchu drogowego, to akurat Most Północny nie jest nadmiernie obciążony, korkuje się co najwyżej na końcach, a to już nie od jego liczby pasów zależy. Niemniej będzie kupa zabawy, jak jakiś rajdowiec z rejestracją typową dla okolic pochodzenia tutejszego podszywacza, przeceni możliwości i przypakuje w którąś z nich.

  5. Czy to naprawdę wielki problem techniczny w XXI wieku osadzić w dnie Wisły kilka filarów i niezależnie przerzucić rurociąg . MAMY DEBILI PRZY KORYCIE

  6. Od 50 lat statki kosmiczne w kosmos latają, a te patałachy rury na gó..no porządnie połączyć i położyć nie potrafią. Można przecież kilka słupów betonowych na Wiśle położyć, można rurę pod mostem podczepić, można ją oprzeć o filary mostu….
    Taśmą niech cze Czaskoski toto poskleja….

  7. Rafał może być co najwyżej latarnikiem-masturbantem a nie prezydentem Warszawy. Dziwię się że warszawiacy wybierają prezydentów, którzy nie mogą sobie poradzić ze zwykłym gównem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here