Luka VAT, a finansowanie terroryzmu w Europie! Morawiecki „odkrył” powiązania

Mateusz Morawiecki. / foto: PAP/Paweł Supernak
Mateusz Morawiecki. / foto: PAP/Paweł Supernak
Reklama / Advertisement

– Znane są teksty, esemesy, maile grup terrorystycznych, z których wynika, że pieniądze na finansowanie ich działalności pochodzą z luk w płaceniu podatku VAT – oświadczył premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu w czwartek z szefami rządów Grupy Wyszehradzkiej w Pradze.

Morawiecki podczas konferencji prasowej był pytany o nagranie, w którym przywódca Al-Kaidy wzywa do ataków terrorystycznych w związku z 11 września, m.in. na cele europejskie, oraz o to, jak to wezwanie ma się do polskiego „podejścia do bezpieczeństwa Europy w kontekście nielegalnej migracji”.

W pierwszej części swojej wypowiedzi polski premier bardzo oszczędnie posługiwał się prawdą, twierdząc, że Polska ogranicza migrację w stylu europejskim. By to zweryfikować, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie w jakimkolwiek większym polskim mieście.

– Nie zgadzamy się na dystrybucję migrantów według jakiegoś klucza brukselskiego, dlatego również staramy się doprowadzać poprzez nasze rozmowy z partnerami do poprawy sytuacji na Bliskim Wschodzie i wszystkie nasze państwa aktywnie uczestniczą w tym procesie – powiedział szef polskiego rządu.

W drugiej części premier połączył gnębienie polskich przedsiębiorców pod przykrywką walki z „mafią VATowską” ze zwalczaniem terroryzmu w Europie!

– Znane są również teksty, esemesy, maile grup terrorystycznych, z których wynika, że pieniądze na finansowanie ich działalności pochodzą z luk w procesie płacenia podatku VAT, czyli są to karuzele VAT-owskie. To dlatego w Polsce tak ostro zabraliśmy się za walkę z mafiami VAT-owskimi, również (po to), żeby poprawić sytuację budżetową, ale przy okazji warto podkreślić, że ktoś tych terrorystów finansuje – dodał Morawiecki.

Źródło: PAP/Nczas.com

Reklama / Advertisement