Luka VAT, a finansowanie terroryzmu w Europie! Morawiecki „odkrył” powiązania

Mateusz Morawiecki. / foto: PAP/Paweł Supernak
Mateusz Morawiecki. / foto: PAP/Paweł Supernak

– Znane są teksty, esemesy, maile grup terrorystycznych, z których wynika, że pieniądze na finansowanie ich działalności pochodzą z luk w płaceniu podatku VAT – oświadczył premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu w czwartek z szefami rządów Grupy Wyszehradzkiej w Pradze.

Morawiecki podczas konferencji prasowej był pytany o nagranie, w którym przywódca Al-Kaidy wzywa do ataków terrorystycznych w związku z 11 września, m.in. na cele europejskie, oraz o to, jak to wezwanie ma się do polskiego „podejścia do bezpieczeństwa Europy w kontekście nielegalnej migracji”.

W pierwszej części swojej wypowiedzi polski premier bardzo oszczędnie posługiwał się prawdą, twierdząc, że Polska ogranicza migrację w stylu europejskim. By to zweryfikować, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie w jakimkolwiek większym polskim mieście.

– Nie zgadzamy się na dystrybucję migrantów według jakiegoś klucza brukselskiego, dlatego również staramy się doprowadzać poprzez nasze rozmowy z partnerami do poprawy sytuacji na Bliskim Wschodzie i wszystkie nasze państwa aktywnie uczestniczą w tym procesie – powiedział szef polskiego rządu.

W drugiej części premier połączył gnębienie polskich przedsiębiorców pod przykrywką walki z „mafią VATowską” ze zwalczaniem terroryzmu w Europie!

– Znane są również teksty, esemesy, maile grup terrorystycznych, z których wynika, że pieniądze na finansowanie ich działalności pochodzą z luk w procesie płacenia podatku VAT, czyli są to karuzele VAT-owskie. To dlatego w Polsce tak ostro zabraliśmy się za walkę z mafiami VAT-owskimi, również (po to), żeby poprawić sytuację budżetową, ale przy okazji warto podkreślić, że ktoś tych terrorystów finansuje – dodał Morawiecki.

Źródło: PAP/Nczas.com

16 KOMENTARZE

  1. ja nic nie słysze,ale widzę białe myszki,-bardzo często,a poza tym to pozdrawiam tomaszka i tekle,to moje najwieksze pszyjaciele,innych nie mam,mmmeeeeeeeeee meeeeeeeeee meeeeeeeeee

  2. Nie po to zapaskudzili kraje narodowe Europy, żeby martwić się o jakieś bezpieczeństwo rdzennych Europejczyków! Na oczywiste pytania przecież nikt nie będzie udzielał odpowiedzi, bo i po co?

    Ha, ha! „W drugiej części premier połączył gnębienie polskich przedsiębiorców pod przykrywką walki z „mafią VATowską” ze zwalczaniem terroryzmu w Europie!” Taa!… Nie tylko premier martwi się wyjątkowo o Polaków? Kiedy 99% podatku od wszystkiego? Przypominam, że kiedyś była dla chłopów dziesięcina. Ale 10% z plonów było dla pana a nie na odwrót, że pan ma 90% a „chłopu” zostawiają 10% i jeszcze ślepiem zezują na 9%…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here