Nagonka tęczowych na prof. Nalaskowskiego! Środowiska LGBT żądają ukarania naukowca za poglądy

Aleksander Nalaskowski. Foto: YouTube
Aleksander Nalaskowski. Foto: YouTube

Na portalu Nasza Demokracja została umieszczona petycja w sprawie prof. Aleksandra Nalaskowskiego. Jej autorom nie chodzi jednak o obronę naukowca, lecz wręcz przeciwnie – domagają się oni ukarania go za felieton na temat ideologii LGBT, który napisał dla tygodnika „Sieci”.

– Szanowny Panie Rektorze, proszę o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego dla prof. dr hab. Aleksandra Nalaskowskiego, pracownika naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pan Nalaskowski złamał podstawowe zasady obowiązujące na UMK poprzez dopuszczenie się obrzydliwego, homofobicznego ataku na polską społeczność LGBT+, w tym każdego i każdą nieheteronormatywną studentkę czy pracowniczkę Pańskiego Uniwersytetu – od tych słów rozpoczyna się apel wystosowany przez Oktawiusza Chrzanowskiego.

Zdaniem Chrzanowskiego, felieton prof. Nalaskowskiego to „promowanie nienawiści, szczucia na mniejszości”. Co więcej, według niego wobec naukowca musi zostać wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

– Atak pana Nalaskowskiego odbieram jako część nagonki na społeczność LGBT+ w Polsce, która przybiera na sile z każdym dniem. Jeżeli uniwersytety w Polsce mają być ostoją wolności i poszanowania praw człowieka nie mogą w swoich przestrzeniach promować nienawiści, szczucia na mniejszości.

Bezkarna nienawiść pana Nalaskowskiego na UMK będzie oznaczać dla mnie i wielu osób LGBT+ w Polsce, a w szczególności studentów i studentek toruńskiego Uniwersytetu przyzwolenie na łamanie praw człowieka, ataki werbalne i fizyczne w przestrzeni UMK. Postępowanie dyscyplinarne musi zostać zatem wszczęte i przeprowadzone dla zachowania bezpieczeństwa i dobrostanu Pana studentów i studentek LGBT+, zachowania porządku obowiązujących państwa zasad statutu i kodeksu etyki zawodowej oraz zachowania przestrzeni akademii jako przestrzeni wolności i poszanowania praw człowieka. Wobec oczywistego i skandalicznego naruszenia zasad UMK jestem przekonany, że pan Nalaskowski zostanie przykładnie ukarany – uzasadnia petycję Chrzanowski.

Właścicielem portalu jest Akcja Demokracja, dla której jedną z najważniejszych zasad działania jest „pełne poszanowanie praw człowieka”. Opublikowanie tego apelu stanowi wezwanie do zaprowadzenia cenzury. Z petycji jasno wynika, że prof. Nalaskowski powinien zostać ukarany za to, że wyraził swoje zdanie.

 

18 KOMENTARZE

  1. Te komunistyczne pierdolce nie tylko chcą uprawiać seks z przedszkolakami ale także jeść ludzi, nic dziwnego że atakują ludzi którzy im to wytykaja, wiedzą że normalni ludzie na to nie pozwolą i dlatego ich przesladuja

  2. obsrywator7 -jesteś pojebańcem,posprzątaj swoją melinę,umyj się,i nie pij pryty za 4,50,to może znormalniejesz,dewiancie

  3. Prawiczkom marzy się powrót do PRLu gdy Kiszczak prześladował gejów. Stąd uwielbienie JKM dla KGBowca Putina i chińskich komunistów.

  4. A czy sodomici „tolerują” Kościół katolicki, jego kapłanów i wiernych? Raczej atakują ich nożami! Więc o jakiej tolerancji tu mowa, skoro sami mają ją w głębokim poważaniu? Dla dociekliwych: sodomici nie są dyskryminowani od 1932 roku, kiedy to nowy kodeks karny autorstwa prof. Makarewicza zniósł penalizację homoseksualizmu – więc po co te „marsze równości”, skoro zdeklarowany sodomita Biedroń został nawet prezydentem Słupska? Miał takie same szanse, jak inni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here