Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości

Sejm podczas głosowania/fot. ilustracyjne/fot. flickr.com
Sejm podczas głosowania/fot. ilustracyjne/fot. flickr.com

Sejm odrzucił w środę wieczorem wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry złożony przez posłów PO-KO w związku z doniesieniami dotyczącymi tzw. afery hejtowania i dyskredytacji niektórych sędziów w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Za przyjęciem wniosku głosowało 174 posłów, 240 było przeciw, a siedmiu wstrzymało się od głosu.

Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry został złożony przez posłów PO-KO w końcu sierpnia. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna wskazał, że wniosek ten ma związek z ujawnieniem „zorganizowanej grupy sędziów w Ministerstwie Sprawiedliwości, która zajmowała się produkcją hejtu i językiem nienawiści”.

Z artykułów publikowanych w drugiej połowie sierpnia przez portal Onet wynikało, że ówczesny wiceszef MS Łukasz Piebiak utrzymywał w mediach społecznościach kontakt z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Miało się to odbywać za wiedzą wiceministra. Po tych doniesieniach Piebiak podał się do dymisji.

Źródło: PAP

9 KOMENTARZE

   • Że niby kto? Kilku szczyli z mlekiem pod nosem, jeden straszny dziadunio co startuje od 30 lat w wyborach i jeden zakręcony wujcio specjalista od spisków masońskich? Nie, dziękuję. Głosuję na poważne partie.

   • O, widzę że znany forumowy impotent się odezwał! Dzień dobry! Nie tylko jaj nie masz, ale nicka też zgubiłeś by się podpisać? Biedactwo…

  • zero powinnien skonczyc jak stachowiak na komendzie, wszystko odbylo sie tak jak nalezy. Bez buzy medialnej dzielni policjanci byli niewinni wg. prokuratura zero.

   • Proszę, proszę, jaki to elokwentny ten nasz impotent (czy raczej „elokwętny”)!

    Naucz się, impotenciku, najpierw pisać poprawnie (niech cię mamusia nauczy). A w sprawie Stachowiaka jak tylko pan Ziobro dowiedział się o tej, tuszowanej przez komendę wroclawską, sprawie, to zareagował i winni zostali ukarani. Więc, impotenciku, idź mieszać gdzieindziej. Np. na forum KOD lub Gazety Wyborczej. Albo innych twoich współUBywateli III RP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here