Zieloni terroryści z Greenpeace zakończyli okupację dźwigów w Porcie Gdańsk

Jeden z pontonów Greenpeace na wodach Zatoki Gdańskiej / Fot. Facebook
Jeden z pontonów Greenpeace na wodach Zatoki Gdańskiej / Fot. Facebook

Zieloni terroryści z Greenpeace zakończyli protest „wzywając Polki i Polaków do dalszej mobilizacji na rzecz ochrony klimatu” – poinformowała Fundacja Greenpeace Polska.

Dziesięcioro chuliganów z organizacji Greenpeace, którzy nocą okupowali dźwigi w terminalu węglowym Portu Gdańsk, zakończyło w czwartek swoją hucpę i oddało się w ręce policji. Wcześniej wandale rozwiesili na dźwigach flagi z hasłem „Polska bez węgla 2030″. Zaapelowali również o dalszą mobilizację i dołączenie do „strajków dla klimatu”, które odbędą się 20 września.

W środę w godzinach porannych ponad 20 zielonych terrorystów z Greenpeace wspięło się na dźwigi w terminalu węglowym portu w Gdańsku i zatrzymało ich pracę. Tego samego dnia wieczorem 18 spośród nich zeszło z dźwigów i oddało się w ręce policji, zaś 10 pozostałych kontynuowało protest przez całą noc ze środy na czwartek.

Do pięciu lat więzienia grozi dwojgu cudzoziemcom z Greenpeace zatrzymanym we wtorek przez Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała PAP, że obcokrajowcy usłyszą zarzut art. 178b. Kodeksu karnego.

Przepis ten mówi o tym, że „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Na razie nie wiadomo co stanie się z resztą eko-fanatyków, którzy postanowili dziś poddać się funkcjonariuszom pomorskiej policji.

Źródło: PAP/Nczas.com

43 KOMENTARZE

 1. Czy zostaną obciążeni za spowodowane straty (ewentualnie odsiedzą to w pierdlu) czy też (jak przypuszczam) mają oni niepisane prawo do łamania prawa?

 2. Hm „ponad 20” nie lepiej napisać 28? (18+10=28) A swoja drogą muszą ci terroryści należeć do jakiejś rasy panów, bo z taka delikatnością żaden przestępca w Polin nie jest traktowany.

 3. Znowu ktoś boi się cytatu? Więcej odwagi! To tylko cytat. Lepiej zajmijcie się tymi miernotami, które nie mają lepszego pomysłu na życie jak podszywać się pod innych, o czym nie tylko ja informuję.

  • Nie pozwalacie na cytat, to skromnie tylko zapytam: jak tam wydobycie i import węgla u innych naszych sąsiadów? Ciekawe kto ma interes w tym aby co rusz w NASZYM! kraju zamieszanie i sztuczny szum?

 4. Grin pic! jest taki sam prawdziwy jak i wolność słowa dla statystycznych. Co rusz to ciągle jakieś oszustwo i mało odważnych, skoro boją się nawet cytatów.

   • Przepraszamy, ale mamy chwilowo mnóstwo roboty z niejakim Kierownikiem Episkopatu. Lekarze innymi pacjentami chwilowo nie mają czasu się zajmować.

 5. wróciłem właśnie z pracy,dobrze jest zagadać do kogoś,choćby mecząc,:) ale ja jestem ten fałszywy kierownik,i chyba jeden z kilku,tutaj meczących,,meeeeeeeeeeee ciebie nie będę ,,napastował,,

 6. to pomeczmy w duecie,ty się wystawiasz,czy ja pierwszy,ale musi być tak,żeby aż rogi się sprostowały,meeeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeeeeeee

  • Ty pierwszy! Nie dam się kolejny raz zrobić w Karolka – zawsze ja się wystawiałem pierwszy i chuja potem poruchałem, tylko mnie potem dupa bolała!

   Meeeeee! Meeeeee! Meeeeeeee!

   • a wówczas różki ci chociaż się sprostowały??? meeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeeee,meeeeeeeeeeeeee

   • Meee – jak mnie kiedyś taki jeden zapiął, to miałem wielkie, długie i proste, jak u antylopy!

 7. Ubolewam nad tym, że ta strona zamieszcza tylko najgłupsze komentarze. Na przykład mój. A poza tym Wolność musi być zniszczona!
  i mam was wszystkich w ryle i tyle

 8. proszę odpowiednie służby o jak najszybsze umieszczenie mnie w szpitalu dla obłąkanych,meeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeeeeeeeee,meeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 9. Grinpusi (zielone cipy) robią co chcą, a rdzenny mieszkaniec natychmiast po urodzeniu objety jest ustawą antyterrorystyczna chyba nie trzeba mówić co by zrobili z tobą gdybyś to Ty blokował statki i porty. Zydzi nienawidzą Polaków!

 10. ja pije zieloną prytę za 4,50 z biedry,a nie jestem zielony,dlaczegp? jestem coraz fajniejszy i piękniejszy,nie je wungla,a poza tym wszyscy zdrowi,meeeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeee

 11. Ci ekoterrorysci to kolejny odłam komunistów. Te wszystkie ruchy mają tak naprawdę podłoże satanistyczne. Oni oczywiście nie wierzą w te „bzdury” ale działają tak jak chce szatan. Czyli ja na pierwszym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here