Hiszpańska prowincja pod wodą! Dramatyczne sceny po ulewnych deszczach [VIDEO]

Powódź w prowincji Murcja w Hiszpanii fot. Twitter @apuntnoticies
Powódź w prowincji Murcja w Hiszpanii fot. Twitter @apuntnoticies
Reklama / Advertisement

Ulewne deszcze jakie nawiedziły wczoraj prowincje położone nad Morzem Śródziemnym spowodowały gwałtowny przybór wód i powodzie. Spływająca ulicami woda zabierała ze sobą nawet samochody.

Woda dała się najbardziej we znaki w prowincji Murcja, znajdującej się w południowo-wschodniej Hiszpanii. Zalana została między innymi autostrada A-7 łącząca stolicę regionu, Murcję, z portowym miastem Alicante co zmusiło władze do jej zamknięcia. Wstrzymano także ruch pociągów na niektórych odcinkach.

Zamknięte dla operacji lotniczych zostało Międzynarodowe Lotnisko Corvera. W związku z opadami odwołano zajęcia w szkołach.

Prognozy mówiły o opadach rzędu od 90 do 180 mm w ciągu doby. Tymczasem według słów burmistrza miasta Ontinyent, Jorge Rodrígueza, suma opadów w ciągu 36 godzin wyniosła 400 mm z czego aż 277 mm przypadło na czwartkowy poranek.

Zapowiedział on, że miasto zwróci się do rządu w Madrycie z wnioskiem o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej, co ułatwi niesienie pomocy poszkodowanym i usunięcie skutków powodzi.

Reklama / Advertisement