Policja zlikwidowała wielką plantację konopi! Przejęto narkotyki warte fortunę [VIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikipedia

Policja przejęła ponad 20 tys. porcji handlowych marihuany. Zlikwidowano ponadto plantację, na której rosło blisko 195 krzewów konopi.

Wobec dwóch zatrzymanych osób sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bielawie, prowadząc śledztwo w sprawie przestępczości narkotykowej, ustalili dane osób i adresy, pod którymi mogły znajdować się znaczne ilości substancji odurzających. Z uwagi na skalę podjętych działań, w realizację zaangażowani zostali także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Przeszukania lokali potwierdziły wiarygodność informacji uzyskanych wcześniej przez mundurowych. Na terenie Bielawy zabezpieczono marihuanę w ilości pozwalającej na uzyskanie 441 porcji handlowych.

Dalsze dochodzenie w powiecie sieradzkim przyczyniły się do zlikwidowania plantacji, na której rosło blisko 195 krzewów konopi. Biorąc pod uwagę etapy wzrostu poszczególnych roślin, z ich ilości można by uzyskać aż 17.160 porcji handlowych narkotyku – podaje policja.

W miejscu uprawy ujawniono również susz marihuany, czyli gotowy środek odurzający w ilości pozwalającej uzyskać 3046 porcji handlowych.

Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn. W stosunku do dwóch sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Za posiadanie i uprawę narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienie wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, sprawca może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Policjanci przejęli znaczną ilość narkotyków i zlikwidowali plantację konopi

Dzięki ustaleniom funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bielawie i wspólnej realizacji z dzierżoniowskimi policjantami, przejętych zostało ponad 20 000 porcji handlowych marihuany. Zlikwidowano ponadto plantację, na której rosło blisko 195 krzewów konopi. Wobec dwóch osób zatrzymanych do sprawy sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/pl/p/dpwi_portal/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/policjanci_przejeli_znaczna_ilosc_narkotykow_i_zlikwidowali_plantacje_konopi_

Opublikowany przez Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu Piątek, 13 września 2019

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl