Szykuje się megaskandal dyplomatyczny! Rosjanie znowu bezczelnie fałszują historię II Wojny Światowej

Gazeta z 1939 r. Foto: Twitter
Gazeta z 1939 r. Foto: Twitter
Reklama / Advertisement

W Polsce 17 września kojarzy się jednoznacznie. To właśnie 17 września 1939 r. gdy Polacy walczyli z Niemcami, zostali zaatakowani przez Rosjan. Wejście Armii Czerwonej na terytorium Rzeczypospolitej określa się jako wbicie noża w plecy. Jak się okazuje Rosjanie zupełnie inaczej pojmują historię.

Ambasada Federacji Rosyjskiej w Republice Południowej Afryki zamieściła dziś na swoim oficjalnym profilu na Twitterze skandaliczny wpis. Otóż według Rosjan, Związek Radziecki często jest oskarżany o napaść na Polskę, tymczasem oni wyzwalali Białoruś i Ukrainę spod polskiej okupacji.

„ZSRR jest często oskarżany o napaść na Polskę. Nieprawda. Naziści zaatakowali Polskę 1 września. Dopiero 17 września gdy polski rząd uciekł, a siły zbrojne zostały pokonane, Armia Czerwona wkroczyła na „ziemie polskie” – Białoruś i Ukrainę, które były okupowane przez Warszawę od 1920 r.” – napisali rosyjscy dyplomaci powielając stalinowska propagandę

Internauci poczuli się oburzeni tym wpisem. Wielu z nich zamieściło w swoich komentarzach fotografie gazet z września 1939 r., w których jednoznacznie stwierdzono, że Związek Radziecki napadł na Polskę. Niektórzy przypomnieli również zbrodnie wojenne, których dopuścili się Rosjanie.

Reklama / Advertisement