Stare porozbijali. SOP kupuje 18 nowych samochodów, w tym luksusowe limuzyny

fot. Twitter
Reklama / Advertisement

Służba Ochrony Państwa kupuje kolejne samochody. Wśród 18 nowych pojazdów są luksusowe limuzyny, suvy i vany. Przetargi mają na celu „modernizację floty transportowej”.

Pd koniec zeszłego miesiąca rozstrzygnięto przetarg na zakup 25 samochodów dla SOP. Kosztowały one podatników prawie 7 mln zł.

Najdroższą pozycją w aktualnych zakupach jest osiem limuzyn – najbardziej luksusowe samochody najwyższej klasy, o długości co najmniej 5 metrów 20 centymetrów. Zaopatrzone są one potężne silniki o mocy minimalnej 340 koni mechanicznych.

Dodatkowo SOP chce kupić auta o klasę niższe od limuzyn, ale z takimi samymi silnikami, a ponadto cztery luksusowe vany, które mogą przewozić ponad 5 osób.

W wyniku licznych kolizji, kończą się Służbie Ochrony Państwa auta. Lista stłuczek jest długa. Wypadki kierowcom rządowych limuzyn przydarzają się coraz częściej, gdyż nastąpił odpływ najlepiej wykwalifikowanych funkcjonariuszy. W ciągu ostatniego półrocza SOP uczestniczył w kilkunastu wypadkach, po których samochody trafiały do naprawy, niektóre z nich ni nadawały się już do użytku.

Źródło: rmf24.pl

Reklama / Advertisement