Szukali go w Irlandii, złapali w Polsce. „Łowcy Głów” z Poznania ujęli pedofila podejrzanego o 80 przestępstw seksualnych

fot. wielkopolska.policja.gov.pl
Reklama / Advertisement

Poznańscy „Łowcy Głów” zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma europejskimi nakazami aresztowania. Podejrzany o pedofilię ukrywał się w Łodzi.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek w Łodzi. Na jego trop wpadli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu.

O pomoc znalezieniu podejrzanego zwrócił się podinsp. Bartosz Furgałą Oficer Łącznikowy Polskiej Policji i Radca Ambasady RP w Londynie.

Policja z Irlandii Północnej od jakiegoś czasu prowadziła dwa śledztwa w sprawie przestępstw seksualnych wobec dzieci oraz osób starszych i nieporadnych. Podejrzanym okazał się Polak mieszkający na stałe od kilkunastu lat w Irlandii Północnej. Postawionych mu zostało ponad osiemdziesiąt zarzutów. Okazało się, że po opuszczeniu policyjnego aresztu mężczyzna zniknął. W związku z tym, 4 i 26 września tego roku zostały za nim wydane dwa europejskie nakazy aresztowania (ENA).

Policjanci z Poznania, którzy zajęli się sprawą, ustalili, że podejrzany sprzedał swoje mieszkanie w Irlandii Północnej za dość pokaźną sumę pieniędzy. Kilkanaście lat wcześniej służył jako najemnik w Legii Cudzoziemskiej. To wskazywało, że mógł zaszyć się w jakimś cichym zakątku na świecie i odszukanie go nie będzie proste.

Mimo, że policyjni „Łowcy Głów” na co dzień rezydują w Poznaniu, udali się sprawdzić pewne informacje do Łodzi. Coś, co wydawało się mało prawdopodobne, okazało się prawdą. Uciekinier jakiś czas temu poznał kobietę z tego miasta i dwa miesiące temu wprowadził się do jej mieszkania. Tam został obezwładniony i zatrzymany.

Wiadomość o zatrzymaniu od razu została przekazana do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, które koordynowało akcję oraz naszemu oficerowi łącznikowemu, który był w stałym kontakcie z Policją Irlandii Północnej.

Zatrzymany trafił do Aresztu Śledczego w Łodzi. Tam będzie oczekiwał na decyzję sądu o przekazaniu go do Irlandii Północnej.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl

Reklama / Advertisement