Lech Wałęsa zmienił zdanie. Nie popiera już Koalicji Obywatelskiej

Lech Wałęsa w koszulce
Lech Wałęsa w koszulce "KONSTYTUCJA" na weselu własnej córki/fot. Facebook Lech Artur Wałęsa
Reklama / Advertisement

O zwolnienie go z danego publicznie słowa, że będzie głosował na PO – zwrócił się we wtorek do Platformy Obywatelskiej b. prezydent Lech Wałęsy. Jednocześnie zadeklarował, że chce wesprzeć szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Wobec ostatnich, prezentowanych wyników różnych sondaży; Proszę publicznie PO, o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka–Kamysza! – napisał Wałęsa we wpisie na Facebooku.

Stwierdził, że nie może „sobie wyobrazić by tak zdolny polityk jak Kosiniak -Kamysz, jak i ludzie wsi z ‚Jego zorganizowania’ nie mieli miejsca w parlamencie”.

Do czego doprowadził ten K… manipulacją, kłamstwami, łamaniem prawa. Tematy moralne tu głoszone tylko przysłaniają tą perfidną grę. Moim zdaniem to grupa praktykujących NIEWIERZĄCYCH! Jeszcze raz proszę Was Rodacy posłuchajcie mnie uratujcie rozwój Polski, Odsuńcie tych niebezpiecznych ludzi od możliwości decyzyjnych! – napisał Wałęsa.

W niedzielę Wałęsa gościł na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. – Popieram was i będą na was głosował, nie widzę innej siły politycznej, która byłaby w stanie poprowadzić Polskę właściwie, z małymi mankamentami – powiedział wówczas b. prezydent do uczestników konwencji wyborczej KO. Dodał, że wierzy, iż kartką wyborczą „zrobimy porządek w kraju”.

Jak się okazuje, dwa dni później słowa te nie są już aktualne.

Reklama / Advertisement