Na drogach zrobi się wesoło. Tesla wprowadzi klakson o dźwięku beczenia kóz czy… ludzkiego bąka

Samochód elektryczny Tesli / Fot. Wikimedia Commons
Samochód elektryczny Tesli / Fot. Wikimedia Commons
Reklama / Advertisement

Elon Musk zapowiada, że już wkrótce użytkownicy produkowanych przez niego elektrycznych samochodów będą mogli ustawić dźwięk klaksonu. Do wyboru będzie m.in. beczenie kozy, słynny tupot końskich kopyt z Monty Pythona czy… ludzki bąk.

Taki luksus zapewni kierowcom najnowsze oprogramowanie, które aktualnie jest wdrażane.

Właściciele Tesli głowią się, jakie dźwięki klaksonu wgrać. Do wyboru będą odgłosy z dżungli czy lasów deszczowych. Musk wyszedł jednak poza ramy poprawności i zdecydował, że do wyboru będą również niestandardowe dźwięki.

A wśród nich m.in. tupot końskich kopyt z Monty Pythona, którego wielkim fanem jest Musk. Będzie również beczenie kóz, a nawet dźwięk pierdnięcia. – To tylko wierzchołek góry lodowej – zapowiada Musk.

Nie wykluczył, że w przyszłości będzie możliwość wgrania dowolnego dźwięku przez użytkowników. Na razie jednak kierowcy będą musieli się zadowolić stałą bazą. Wszystko za sprawą obostrzeń prawnych.

Wśród dźwięków, które zapowiada Musk, nie zabraknie jednak tych humorystycznych, więc na drogach może zrobić się wesoło. Któż by nie chciał, aby trąbiono na niego na przykład beczeniem kozy?

Reklama / Advertisement