Hattrick Kurskiego! Konfederacja po raz trzeci wygrywa z zakłamaną TVP! Chodzi o Jakuba Baryłę, który w Płocku stanął przeciwko pochodowi LGBT

Jacek Kurski, Robert Winnicki, Janusz Korwin-Mikke i Jakub Baryła z krzyżem przeciwko hordom LGBT w Płocku/fot. PAP/Facebook Andrzej Panasiuk
Jacek Kurski, Robert Winnicki, Janusz Korwin-Mikke i Jakub Baryła z krzyżem przeciwko hordom LGBT w Płocku/fot. PAP/Facebook Andrzej Panasiuk
Reklama / Advertisement

Zakłamana TVP po raz trzeci przegrywa z Konfederacją za swoje goebbelsowskie materiały. Tym razem chodzi o kłamstwo, że młodemu katolikowi z Płocka Jakubowi Baryle pomogli tylko politycy PiS. Sam zainteresowany podkreślił, że „nie pomógł mi wyłącznie PiS” i „przede wszystkim pomaga mi Konfederacja i p. Kaja Godek”.

Hattrick ustrzelony: świeże info od naszego prawnika Tomasza Pułróla prosto z Sądu Okregowego: wygraliśmy trzecia sprawę przeciwko @TVP, tym razem w sprawie kłamstw @WiadomosciTVP na temat pomocy udzielonej @JakubBary. Wbrew temu co podali, pomogła mu także @KONFEDERACJA_ – poinformował na Twitterze Jakub Kulesza.

Jakub Baryła to młody rzymski katolik z Płocka. Głośno o nim zrobiło się po tym, gdy z krzyżem w ręku chciał powstrzymać marsz LGBT w swoim mieście.

Młodemu człowiekowi zaoferowało pomoc kilka różnych środowisk, m.in. Konfederacja. Jednak „Wiadomości” w zakłamanej TVP „wiedzą lepiej” i zrobiły materiał, z którego wynikało, że… tylko lewicowy PiS zaproponował pomoc.

Przeciwko takiej narracji zaprotestował sam Baryła.

Szczęść Boże! Propo tego, co powiedziano w Wiadomościach. Nie pomógł mi wyłącznie PiS! – napisał na Twitterze (pisownia oryginalna red.).

Wskazał także, że to Konfederacja pomagała mu od początku i zrobiła najwięcej.

Przede wszystkim pomaga mi Konfederacja i p. Kaja Godek, PiS dopiero ostatnio – czytamy we wpisie.

Jakub Baryła ostro zaprotestował przeciw wykorzystywaniu jego osoby w walce politycznej i ordynarnemu kłamstwu jakiego dopuściła się telewizja publiczna, która znana obecnie jako TVPiS.

Hańbą jest takie wykorzystywanie mojej osoby do ubicia kapitału politycznego do tego kłamiąc! Dementuję stanowczo – zakończył.

Źródła: twitter.com/nczas.com

Reklama / Advertisement