Prezes Ordo Iuris alarmuje: „Przełom w realizacji żądań aktywistów LGBT”. Wszystko przez minister w rządzie PiS

Logo PiS na tle sześciobarwnej flagi ruchu LGBT/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/Facebook Prawo i Sprawiedliwość (kolaż)
Logo PiS na tle sześciobarwnej flagi ruchu LGBT/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/Facebook Prawo i Sprawiedliwość (kolaż)
Reklama / Advertisement

Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski ostrzega, że następuje właśnie „przełom w realizacji żądań aktywistów LGBT”. Chodzi o słowa minister w rządzie PiS Jadwigi Emilewicz.

Przełom w realizacji żądań aktywistów LGBT. Właściwy małżeństwu przywilej dziedziczenia (naturalny i związany z funkcjami rodziny) minister @JEmilewicz chce przyznać układom jednopłciowym – napisał na Twitterze Jerzy Kwaśniewski.

Doświadczenie europejskie uczy – kolejnym krokiem musi być adopcja – ostrzega prezes Ordo Iuris.

Pani Minister, czy Pani słowa oznaczają zmianę w kodeksie cywilnym i uwzględnienie jednopłciowych relacji w dziedziczeniu ustawowym? Czy jednopłciowe układy mogą liczyć na ulgę podatkową jako I grupa podatkowa w podatku od spadków i darowizn? Co uzasadnia takie przywileje? – dopytał.

Minister Jadwiga Emilewicz ostatnio wypowiedziała się na temat związków homoseksualnych w bardzo ciepłym tonie. – Jeżeli są problemy prawne, to jestem gotowa o nich rozmawiać. Problemy z dziedziczeniem? Sprawdźmy, co w ustawie należałoby zmienić, aby partnerzy tej samej płci mogli w sposób jednoznaczny po sobie dziedziczyć. Jeśli chodzi o uzyskiwanie informacji o stanie zdrowia, to tutaj problemu nie ma. Ale jeśli jest, możemy porozmawiać, jak go rozwiązać – powiedziała wiceprezes partii Porozumienie, której członkowie startują z list PiS.

Zaatakowała też abpa Marka Jędraszewskiego za słowa o „tęczowej zarazie”. – Ani jedna, ani druga strona nie powinna się wzajemnie obrażać. Czy osoby, które parodiowały procesję na Boże Ciało lub odprawiały fikcyjną Mszę, zostały ukarane za obrażanie uczuć religijnych? Ta granica jest często przekraczana, pytanie, czy tylko po jednej stronie – przekonywała.

Minister dodała także, że należy rozmawiać o „realnych problemach osób homoseksualnych, które można rozwiązać”. Emilewicz stanęła też w obronie obecnej ustawy aborcyjnej.

Źródła: twitter.com/nczas.com

Reklama / Advertisement