Neumann chce koalicji z Konfederacją. Winnicki odpowiada: „niech szuka kolegów w Tczewie”

Robert Winnicki i Sławomir Neumann (kolaż) / Fot. PAP
Robert Winnicki i Sławomir Neumann (kolaż) / Fot. PAP
Reklama / Advertisement

Prawo i Sprawiedliwość zaczyna tworzyć narrację, jakoby Konfederacja Wolność i Niepodległość miała wejść w koalicję z Platformą Obywatelską, byle tylko nie dopuścić do ponownych rządów Prawa i Sprawiedliwości. O takiej możliwości mówił też skompromitowany Sławomir Neumann. Robert Winnicki stanowczo zaprzeczył tym insynuacjom.

W programie „Wydarzenia i Opinie” na antenie Polsatu News Neumann został zapytany, czy Platforma byłaby gotowa utworzyć rząd z Konfederacją.

Myślę, że można sobie wyobrazić zbudowanie rządu ratunku narodowego, który by przeprowadził Polskę przez najbliższe miesiące, odbudował w Polsce demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję i praworządność, zostaną odsunięci – odpowiedział Neumann.

Tym samym wpisał się w narrację Jarosława Kaczyńskiego, który podczas jednej z konwencji powiedział, że istnieje „trójgłowa formacja” opozycyjna (PO, SLD, PSL) chcąca zwerbować czwartą partię – Konfederację. Wszystkie te insynuacje w krótkim wpisie uciął Robert Winnicki.

Pan Neumann niech szuka kolegów w Tczewie, w Konfederacji ich nie znajdzie. Nie będziemy budować koalicji z patologiami III RP – stwierdził zdecydowanie prezes Ruchu Narodowego.

Reklama / Advertisement