Sprawa śmierci radnego PiS. Jest nagranie z monitoringu

Tomasz Jędrzejczak / Fot. Facebook
Tomasz Jędrzejczak / Fot. Facebook
Reklama / Advertisement

W sobotę rano z Wisły w okolicach Portu Czerniakowskiego w Warszawie wyłowiono ciało radnego powiatu zgierskiego, 52-letniego Tomasza Jędrzejczaka z Prawa i Sprawiedliwości. Sprawą zajmuje się prokuratura, a „Wirtualna Polska” donosi, że śledczy dysponują nagraniem z monitoringu ze zdarzenia.

Mężczyzna wpadł do rzeki w piątek. Radny doznał silnych obrażeń, miał m.in. rozbitą głowę. Z nagrania nie wynika, jakoby do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

Jędrzejczak, będąc najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu, przewrócił się, uderzył głową o betonową skarpę i wpadł do Kanałku Czerniakowskiego. Prawdopodobnie więc doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Radny powiatu zgierskiego wraz z żoną uczestniczył w koncercie Zenona Martyniuka i zespołu Akcent na warszawskim Torwarze. Jak wynika z relacji żony, wracając z wydarzenia, w pewnym momencie przeszedł na drugą stronę ulicy Czerniakowskiej „za potrzebą”. Ona sama wróciła do domu pociągiem. Jego zaginięcie zgłosiła dzień później. Nieoficjalnie mówi się, że między małżonkami mogło dojść feralnego wieczoru do kłótni.

W najbliższych dniach zostanie zlecona sekcja zwłok, która pozwoli na ustalenie przyczyny śmierci. W toku postępowania ustalany będzie również dokładny przebieg zdarzenia.

Tomasz Jędrzejczak był doświadczonym samorządowcem. W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W latach 2006 – 2010 był członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej. Był również szefem lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Głownie, a także wiceszefem oddziału KRUS w Łodzi.

Reklama / Advertisement