„Nie macie żadnych zasad i honoru, żadnej idei” – komentarze po wybraniu przez PiS aborcjonistki Magdaleny Biejat z Razem [FOTO]

Magdalena Biejat / Fot. Facebook
Magdalena Biejat / Fot. Facebook
Reklama / Advertisement

Nie milkną echa wyboru Magdaleny Biejat na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Po prawej stronie dominują zdecydowanie negatywne oceny. „Seria nieprawdopodobnych wpadek”, „Posłów PiS, którzy poparli tę kandydaturę po prostu nie rozumiem” – to tylko niektóre z komentarzy.

Biejat w głosowaniu poparło 25 posłów, przeciw było trzech, a czterech wstrzymało się od głosu. Kontrkandydatem był Grzegorz Braun z Konfederacji, ale głosami posłów PiS wygrała kandydatura poseł przyjmującej postawę pro-aborcyjną.

Celem nowoczesnej lewicy jest destrukcja rodziny. Jeśli PiS, który ma w Sejmie większość, oddaje komisję rodziny w ręce partii Razem – ludzi, których celem jest zniszczenie rodziny – to widać intencję PiS w odniesieniu do rodzinypowiedział portalowi NCzas.com Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Dziennikarz Łukasz Warzecha twierdzi, że jest to szerzej zaplanowana akcja. Chodzi bowiem o to, aby niewygodne z punktu widzenia Prawa i Sprawiedliwości ustawy zrzucić na karb lewicy.

Oburzenia takim obrotem spraw nie kryli jednak nawet przedstawiciele PiS-u. „Posłów PiS, którzy poparli tę kandydaturę po prostu nie rozumiem” – napisała Anna Siarkowska.

Nastroje uspokajać próbował Dominik Tarczyński z PiS-u. „Prezes wie co robi. Kolejny raz powtarzam. Nie emocje, a strategia. Spokojnie” – napisał.

W zdecydowanym tonie odpisał mu agent piłkarski Damian Tomczyk. „Skompromitowaliście się Panie Tarczyński i tyle. Czarzasty, Biejat, 30-krotność ZUS, teraz 10% podwyżka akcyzy na alkohol i papierosy. A to dopiero kilka dni pierwszej kadencji. Funkcjonujecie tylko dzięki elektoratowi 500+. Nie macie żadnych zasad i honoru, żadnej idei” – odpowiedział.

„Seria nieprawdopodobnych wpadek. Nieprawdopodobnych” – tak z kolei sytuację skomentował Sławomir Jastrzębowski, były redaktor naczelny „Super Expressu”.

Wybór Biejat chwali natomiast Sylwia Spurek. „Posłanka Magdalena Biejat – właściwa osoba na właściwym miejscu. Gratuluję objęcia funkcji przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Nareszcie szansa na politykę społeczną z perspektywy idei równości i praw człowieka!” – twierdzi weganka.

Ciekawa dyskusja wywołała się również z jednym z czołowych propagandystów Prawa i Sprawiedliwości. Użytkownik Jacek Gnój zapytał, co Samuel Pereira sądzi o wyborze Biejat. Dziennikarz TVP Info unikał jasnej deklaracji jak ognia.

Fot. Twitter

W odpowiedzi na wybór Biejat, Konfederacja powołała parlamentarny Zespół Obrony Życia i Rodziny. Szerzej o tym projekcie piszemy w TYM miejscu.

Reklama / Advertisement