Brytyjczycy doceniają polskie Tatry. Polskie miasto wśród 10 najlepszych miejsc na ferie zimowe

Bukowina Tatrzańska/ fot. PAP
Bukowina Tatrzańska/ fot. PAP
Reklama / Advertisement

Najlepszym miejscem do spędzania ferii zimowych w Polsce jest Bukowina Tatrzańska – podaje „The Guardian”.

Brytyjczyków zachwyciły nartostrady, ogromny kompleks basenów termalnych, baza noclegowa, górska natura i pyszne grzane wino.

Bukowina Tatrzańska znalazła się w doborowym towarzystwie. Brytyjski dziennik umieścił ją wśród takich kurortów, jak: szwedzkie Östergötland, czeskie Karkonosze, Boí w hiszpańskich Pirenejach, niemiecki Czarny Las, Røros w Norwegii, francuski Strasburg, San Candido we włoskim Tyrolu Południowym, słoweńska Velika Planina, czy austriacki Salzkammergut.

Dziennik rekomenduje turystom przebywającym w Bukowinie odwiedzenie także zimowej stolicy Polski, czyli odległego o 20 kilometrów Zakopanego.

Bukowina Tatrzańska znajduje się w pobliżu wielu innych ciekawych miejsc, jak Zakopane, oddalone o 20 km, często określane jako zimowa stolica Polski, ze względu na wspaniałe stoki narciarskie, szczególnie dla początkujących. Niedaleko znajduje się też Morskie Oko, które jest największym jeziorem w Tatrach w dolinie Rybi Potok – czytamy w „The Guardian”.

Wczasowiczom zmęczonym jazdą na nartach dziennik zaleca kompleks basenów termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, restauracje serwujące lokalne sery, berberys, czyli kwaśnicę, bigos, naleśniki z gulaszem, czy słynny żurek po polsku.

Źródło: theguardian.com

Reklama / Advertisement