Rosja przeprowadziła kolejny test międzykontynentalnego pocisku balistycznego w tym roku [VIDEO]

Start międzykontynentalnego pocisku balistycznego Topol fot. Twitter @mod_russia
Start międzykontynentalnego pocisku balistycznego Topol fot. Twitter @mod_russia
Reklama / Advertisement

Wojska Rakietowe Przeznaczenia Strategicznego Rosji wystrzeliły międzykontynentalny pocisk balistyczny Topol z poligonu Kapustin Jar. Test według rosyjskiego ministerstwa obrony zakończył się sukcesem.

Międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM) Topol został odpalony 28 listopada z mobilnej wyrzutni, która znajdowała się na rosyjskim poligonie Kapustin Jar w rejonie Astrachania.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w czwartek, że głowica ćwiczebna rakiety trafiła w cel na poligonie Sary-Szagan w Kazachstanie z zakładaną precyzją.

Topol-M, w kodach NATO określany jako SS-27 Sickle B, jest trzystopniowym pociskiem balistycznym na paliwo stałe. Rakieta ma zasięg 11.000 km i jest uznawana za najbardziej precyzyjną ze wszystkich rosyjskich rakiet klasy ICBM. Wyposażona jest w jedną głowicę nuklearną o mocy 1 Mt. Może być odpalana zarówno z podziemnych silosów jak i z wyrzutni mobilnych.

Był to 5. test międzykontynentalnego pocisku balistycznego jaki Wojska Rakietowe Przeznaczenia Strategicznego Rosji przeprowadziły w tym roku.

Źródło: Tass/nczas

Reklama / Advertisement