Rośnie liczba ofiar zamachu terrorystycznego w Londynie. Jest reakcja polityków [WIDEO]

Policyjna akcja na moście London Bridge w wyniku której zastrzelono terrorystę fot. Twitter @CrimeLdn
Policyjna akcja na moście London Bridge w wyniku której zastrzelono terrorystę fot. Twitter @CrimeLdn
Reklama / Advertisement

Wzrosła liczba ofiar zamachu terrorystycznego na moście London Bridge. Prócz napastnika śmierć poniosły 2 osoby. Główne partie polityczne zawieszają kampanię przed grudniowymi wyborami do Izby Gmin

Dwie osoby znajdujące się w momencie ataku terrorysty-nożownika na moście poniosły śmierć. Prawdopodobnie zmarły w wyniku odniesionych ran.

Wcześniej media podawały informację o 5 osobach które ucierpiały w ataku. Ich stan nie został podany do publicznej wiadomości.

Około godziny 14.00 policja otrzymała zgłoszenie o nożowniku na moście London Bridge. W wyniku policyjnej akcji napastnik został zastrzelony na miejscu zdarzenia.

Komisarz Neil Basu z londyńskiej policji na specjalnie zwołanej konferencji prasowej potwierdził, że atak nożownika na London Bridge był zamachem terrorystycznym. Ujawnił także, że policja sądzi iż sprawca miał na sobie atrapę bomby.

Jak dotąd żadna organizacja terrorystyczna nie przyznała się do zorganizowania zamachu ale mógł to być atak tzw. samotnego wilka.

Na tym samym moście doszło w czerwcu 2017 r. do ataku terrorystycznego. Trzech terrorystów Państwa Islamskiego rozjechało samochodem trzy osoby, a następnie w innym miejscu zaatakowało przechodniów nożami.

W reakcji na tragedię dwie największe partie polityczne, Partia Konserwatywna i Partia Pracy, zawiesiły kampanię wyborczą na terenie Londynu. Wybory do Izby Gmin odbędą się już 12 grudnia.

Reklama / Advertisement