Ford i McDonald’s łączą siły. Będą produkować… części do samochodów

Ford Mustang. Foto: Pixabay
Ford Mustang. Foto: Pixabay
Reklama / Advertisement

Jeden z największych amerykańskich koncernów motoryzacyjnych, Ford, rozpocznie współpracę z siecią restauracji McDonald’s. Samochodowy gigant zamierza produkować części z resztek po kawie, która jest podawana w lokalach sieci fast foodów.

Ford będzie produkował części do swoich samochodów z łupin ziaren kawy, która jest podawana w McDonald’s. Z odpadów tych zostanie wyprodukowany innowacyjny materiał, który będzie przyjazny dla środowiska.

Jak dotąd łupiny te były bezużytecznym odpadem. Teraz jednak po zmieszaniu ze specjalnym plastikiem będą one wykorzystywane przy produkcji reflektorów. Dokładnie chodzi o element, który znajduje się zaraz za żarówką lub diodą ledową. Jest on stale narażony na wysokie temperatury, a jak się okazuje, łupiny są na nie odporne.

Dotychczas element ten był wytwarzany z mieszanki plastiku i talku. Łupiny po kawie przyczynią się do bardziej ekologicznego procesu produkcji.

To nie pierwszy raz kiedy Ford zamierza wykorzystywać odpady do produkcji samochodów. Już teraz stosuje on materiały, do wytworzenia których stosuje się resztki po uprawie soi, zbóż, kokosów, czy pomidorów.

Źródło: CNN

Reklama / Advertisement