Rodzina bohaterskiego Polaka boi się Al Kaidy! Obok chwały pojawiło się wielkie niebezpieczeństwo

Nożownik w Londynie / fot. Twitter ( Cler)
Nożownik w Londynie / fot. Twitter ( Cler)
Reklama / Advertisement

Eksperci w dziedzinie walki z terroryzmem podkreślają, że brytyjskie media poważnie naraziły Polaka, ujawniając jego wizerunek oraz personalia.

Teraz obawy o zdrowie i życie 38-letnie Łukasza, polskiego bohatera z London Bridge,  wyraża jego matka.

Mama Łukasza boi się o niego, bo wie, że za zamachami podobno stoi Al Kaida. A z nimi nie ma żartów. Z tego powodu nie chce rozgłosu – ujawnia znajomy rodziny.

Po tym, jak twarz Łukasza poznał praktycznie każdy Brytyjczyk, matka Polaka nie chce go narażać na dodatkowe niebezpieczeństwo o i dba o jego anonimowość w Polsce, chroniąc także rodzinę. Pozostaje w domu i niechętnie wypowiada się na temat tego, czego dokonał syn.

Wiemy, że brytyjskie media już go pokazały i nie ma powodu, aby było tego jeszcze więcej. Chodzi o bezpieczeństwo – zdradza obawy przyjaciel rodziny.

Cała sprawa ma też dodatkowy aspekt. Tajemnicą poliszynela jest traktowanie emigracji z Polski na Wyspach. Zabierają nam pracę, niech wracają do siebie – tak o Polakach mieszkających w Londynie mówi wielu Anglików. I nagle to się zmienia, za sprawą heroicznej walki naszego rodaka z terrorystą – padają stwierdzenia.

Wciąż pokutuje stereotyp Polaka, emigranta mocno wycofanego, nieangażującego się w życie społeczne, a tu nagle pan Łukasz wykazuje się tak wielką odwagą i poświęceniem – mówi Kinga Majewska z polskiej restauracji „Mamuśka” w Londynie.

Polacy mieszkający na Wyspach twierdzą, że nasz rodak pracujący w tym lokalu zrobił dla nich wiele dobrego. „Anglicy zaczynają nas doceniać, Łukasz zrobił więcej niż niejeden dyplomata czy polityk” – mówią.

Zyskaliśmy w oczach Anglików. Wszyscy mówią o naszym bohaterze. W polskiej restauracji jest to bardzo widoczne. Wśród naszych gości jest bardzo dużo Anglików i spotykamy się z wieloma słowami uznania. Mówią, że Polacy to dzielny naród – podkreśla Katarzyna Lewandowska, menadżerka polskiej restauracji w Londynie.

Źródło: fakt.pl

Reklama / Advertisement