Tak działa lewacka cenzura! Wrocławska uczelnia odmówiła sali na spotkanie z Dobromirem Sośnierzem! Motywuje to jego światopoglądem

Dobromir Sośnierz na mównicy sejmowej fot. NCzasTV
Dobromir Sośnierz na mównicy sejmowej fot. NCzasTV
Reklama / Advertisement

Skandaliczna decyzja Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu! Uczelnia odmówiła udostępnienia sali posłowi Konfederacji motywując to jego światopoglądem. Dobromir Sośnierz wraz z organizatorami zapowiedzieli protest pod budynkiem uczelni.

Poseł Konfederacji miał być gościem spotkania „W ogniu pytań: Dobromir Sośnierz” zorganizowanego przez Stowarzyszenie KoLiber oraz Fundację Akademia Patriotów. Miał to być wykład o planach posła na tę kadencję oraz sesja pytań i odpowiedzi. Spotkanie zostało jednak odwołane przez władze uczelni.

Dzisiaj dowiedziałem się, że z powodu moich poglądów na temat środowiska LGBT oraz moich wypowiedzi dotyczących feministek odmówiono mi sali na spotkanie. Czujności inkwizytorów nie uśpiło nawet moje członkostwo w parlamentarnym zespole ds. równouprawnienia LGBT… – napisał Sośnierz w mediach społecznościowych.

Motywy decyzji potwierdza także Jolanta Nowacka, rzeczniczka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu nie zgadza się na uprawianie polityki przez partie polityczne na terenie uczelni. Powziąwszy wiedzę o stanowisku pana posła Dobromira Sośnierza wobec różnych spraw społecznych, wycofaliśmy swoją zgodę na odbycie spotkania na terenie uniwersytetu – powiedziała w rozmowie z portalem rp.pl.

Poseł Konfederacji zwraca uwagę, że tematyka spotkania nie miała nic wspólnego z zaplanowanym tematem spotkania, a odmowa nastąpiła po artykule w miejscowym portalu pod tytułem „Skrajne poglądy na Uniwersytecie Ekonomicznym. Spotkanie z przeciwnikiem LGBT, feministek, Unii i podatków”.

Organizatorzy próbowali zmienić tematykę spotkania ale jak podali Rektor, prof. dr hab. Andrzej Kaleta, podtrzymał swoją decyzję w sprawie odmówienia sali dla posła na Sejm IX kadencji.

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Andrzej Kaleta fot. www.ue.wroc.pl/
Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Andrzej Kaleta fot. www.ue.wroc.pl/

Wspólnie z Dobromirem Sośnierzem podjęto decyzje, że spotkanie mimo wszystko dojdzie do skutku. Będzie miało formę protestu, a dyskusja będzie dotyczyła cenzury na wyższych uczelniach w Polsce.

Zapraszam wszystkich na godz. 18:00 pod budynek A Uniwersytetu Ekonomicznego. Powiemy tęczowym faszystom, że nie pozwolimy zamknąć sobie ust. Zamiast w cichej sali, będziemy o tym rozmawiać na ulicy. Bo co powtarzano w ukryciu, głoszone będzie na dachach. – napisał poseł Konfederacji na Facebooku.

Reklama / Advertisement