Przebrał się za własną matkę, żeby pomóc jej zdać egzamin na prawo jazdy [FOTO]

Egzamin na prawo jazdy/obrazek ilustracyjny/Fot. PAP Marcin Bielecki
Egzamin na prawo jazdy/obrazek ilustracyjny/Fot. PAP Marcin Bielecki
Reklama / Advertisement

Do nietypowej sytuacji doszło w Brazylii. Kobieta bezskutecznie próbowała zdać egzamin na prawo jazdy. Do akcji wkroczył więc jej syn, który przebrał się za matkę. 43-latek zadbał o najdrobniejsze szczegóły, jednak egzaminator wyczuł podstęp.

Niektórzy ze zdających egzamin na prawo jazdy są tak zdeterminowani, że nic nie jest w stanie powstrzymać ich przed uzyskaniem „plastiku”. Czasem nawet brak umiejętności wydaje się dla nich nie stanowić problemu. Sposoby, jakie ludzkość wymyśla, by tylko obejść wszelkie trudności, przyprawiają o zawrót głowy.

Nie inaczej było w stanie Rondônia w Brazylii. 60-letnia kobieta trzy razy próbowała zdać egzamin. Za każdym razem bezskutecznie. Wtedy do gry postanowił wejść jej syn, 43-letni Heitor Schiave. Mężczyzna najwyraźniej chciał pomóc swojej matce.

Plan był bardzo misterny. 43-latek zadbał o najdrobniejsze szczegóły. Nie nad wszystkim jednak udało mu się zapanować. Brazylijczyk ubrał perukę, kwiecistą bluzkę i nałożył pełny makijaż. Co więcej, nawet pomalował paznokcie. Tak „przygotowany” wsiadł do samochodu egzaminacyjnego i przedstawił dokument tożsamości swojej matki.

Jednak siedzący obok pracownik ośrodka od razu zorientował się, że coś jest nie tak. – Starał się (Heitor – przyp. red.) być jak najbardziej naturalny. Miał dużo makijażu, ładnie wykonane paznokcie i kobiecą biżuterię – przekazała w rozmowie z portalem G1 instruktor Aline Mendonça.

Cała historia, jakkolwiek barwna, nie skończyła się kolorowo dla 43-latka. Egzaminator wezwał bowiem policję. Funkcjonariusze, po przybyciu na miejsce, aresztowali oszusta, podszywającego się pod matkę.

Jeszcze bardziej w całej historii zaskakują zeznania Heitora. Jak twierdził na komisariacie, jego matka nic nie wiedziała o podstępie. Brazylijczyk usłyszał zarzut użycia cudzej tożsamości i próby oszustwa podczas państwowego egzaminu na prawo jazdy.

Źródła: o2.pl/Twitter

Reklama / Advertisement