Sławomir Mentzen OSTRO komentuje hit „Patointeligencja”. Kim jest raper Mata? Prawda szokuje [VIDEO]

Raper Mata w teledysku do utworu pt. "Patointeligencja" Źródło: prt sc YouTube
Reklama / Advertisement

„Patointeligencja”, czyli kawałek, którego autorem jest raper Mata, króluje w ostatnim czasie na YouTubie. Hit z wielu względów komentowany jest przez socjologów i polityków. Swoje zdanie wyraził również Sławomir Mentzen z Konfederacji.

„Patointeligencja” to numer, który wyróżnia się na tle typowych kawałków hiphopowych. Jego autor, raper Mata, przyznaje, że jest chłopakiem z tzw. „dobrego domu”.

Zazwyczaj raperzy piszą o tym, że było im ciężko, ale wyszli z biedy i patologii. „Patointeligencja” opowiada o młodych ludziach, którzy żyją w dostatki i z nudów robią złe rzeczy.

Problemem młodzieży jest lewica

„Patointeligencja bardzo trafnie i mocno pokazuje prawdziwe problemy warszawskiej młodzieży z dobrych domów. Narkotyki, seks, przemoc, alkohol, popieranie lewicy” – napisał w swoich mediach społecznościowych Sławomir Mentzen.

Na temat kawałka, od samej premiery, w mediach i na portalach wypowiadają się socjologowie i politycy. Mata powiedział na głos coś, o czym dotychczas milczano – bogata młodzież dzisiaj, zachowuje się tak, jak skini i punkowie w latach 90-tych. Jeśli nie gorzej.

Pokolenie, którego nikt nie wychował

„My to patointeligencja, katolickie przedszkola, strzeżone osiedla. Kurator angielski i gegra, kurator, dilerka dla sportu, nie po to, by przetrwać” – rapuje Mata, a większość zdarzeń, które przedstawia w utworze wydarzyła się naprawdę.

Tekst kawałka zdradza tajemnicę poliszynela. Dzieciaki, które urodziły się w dobrych domach pod koniec lat 90-tych, lub na początków 2000, przejawiają niezrozumiałą skłonność do autodestrukcji. Niczego im nie brakuje i o nic nie muszą się troszczyć, a dzięki „bezstresowemu wychowaniu”, nigdy tak naprawdę nie były wychowywane.

„Zacząłem tu robić te rapy, bo miałem już dość tego piękna i ciepła. Nigdy nie chciałem być biały, i zawsze tu chciałem być gangsta. I zawsze tu chciałem być z bloków. I zawsze tu chciałem być z getta” – przyznaje w utworze Mata.

W tekście pojawiają się też mocniejsze wersy. Wśród swoich znajomych z „dobrych domów” raper wymienia: zoofilów, pedofilów, nekrofilów…

Kim jest Mata?

Kim jest autor „Patointeligencji”? Prawda z pewnością wielu zadziwi. Ojcem rapera prawdopodobnie jest wykładowca na UW, prof. Marcin Matczak.

Co ciekawe, raper w omawianym utworze rapuje, że „pie*** mamę i tatę”.

Źródło: Fakt.pl

Reklama / Advertisement