To niewiarygodne! Ponad połowa młodych Brytyjczyków nie zna się na zegarku

Zegarek Rolex. Foto: Pixabay
Zegarek Rolex. Foto: Pixabay
Reklama / Advertisement

Jak podaje „Daily Mail”, ponad połowa Brytyjczyków w wieku od 18 do 24 lat nie potrafi odczytać godziny z zegara, który wyposażony jest we wskazówki. Dziennikarze zwracają uwagę, że jest to „pokolenie Z”, które dorastało trzymając w rękach smartfony.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie firmy Marloe Watch Company, która zajmuje się projektowaniem zegarków na rękę. Objęło ono 2000 osób.

Eksperci zauważyli, że młodzi ludzie chcąc sprawdzić która jest godzina sięgają najczęściej po telefon komórkowy. Oznacza to, że być może w niedalekiej przyszłości dojdzie do zmierzchu tradycyjnych zegarków analogowych.

– Generacja Z to nasi przyszli premierzy, nauczyciele i lekarze. Możliwe, że nie będą w stanie dojechać na czas, kiedy rozładuje ich telefon – powiedział jeden z przedstawicieli Marloe Watch Company.

Wizja ta wydaje się przerażająca, wszak zegarek nie jest wyłącznie zwykłym przedmiotem codziennego użytku, to także element biżuterii. Producenci tego rodzaju urządzeń dokładają wszelkich starań, aby ich produkty były atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Dla firm produkujących zegarki przyszłość może więc faktycznie wyglądać nieciekawie.

Reklama / Advertisement