Andrzej Duda coraz mniej podoba się Polakom [SONDAŻ]

Prezydent Andrzej Duda. Foto: PAP/Piotr Nowak.
Prezydent Andrzej Duda. Foto: PAP/Piotr Nowak.
Reklama / Advertisement

Sondaż SW Research dla portalu „Rzeczpospolitej” wskazuje, że prezydent Andrzej Duda coraz częściej oceniany jest jako zły lub przeciętny prezydent. To zły znak dla niego w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich.

Sondaż pokazuje opinie Polaków na temat prezydentury Andrzeja Dudy. A ta nie pokazuje prezydenta w najlepszym świetle.

16,1 proc. badanych odpowiedziało, że „bardzo dobrze„. 23,2 proc. oceniło prezydenturę „dobrze„. Łącznie zadowolonych z działań Andrzeja Dudy jest więc 39,3 proc. ankietowanych.

25,5 proc. badanych oceniło prezydenturę Dudy jako „przeciętną„, zaś 30,8 proc. oceniło ją „źle„. 4,4 proc. uczestników badania nie ma zdania na temat prezydentury Andrzeja Dudy.

Wybory prezydenckie w 2020 roku

Prezydent Andrzej Duda nie ogłosił jeszcze oficjalnie, że będzie ubiegał się o reelekcję. Nie ma jednak powodu by sądzić, że nie podejmie tego wyzwania.

Jeśli chodzi o jego kontrkandydatów, ze strony PO rywalem będzie Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL i Szymon Hołownia. Lewica zapowiedziała, że jej kandydat ogłoszony zostanie w styczniu. Konfederacja zaś wyłania swojego kandydata w trakcie otwartych prawyborów. Ich faworytem jest obecnie Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego, choć więcej elektorów przypada łącznie na kandydatów z partii KORWiN.

Źródła: rp.pl/nczas.com

Reklama / Advertisement