Kontrowersyjna praktyka na prawyborach Konfederacji. Witold Tumanowicz: „Będziemy to wyjaśniać”

Prawybory Konfederacji. Foto: YouTube/NCzasTV
Prawybory Konfederacji. Foto: YouTube/NCzasTV
Reklama / Advertisement

Członek partii KORWiN ogłosił to na Facebooku. Jeśli ktoś będzie chciał zagłosować w prawyborach Konfederacji na kandydata z jego partii, zwróci wszelkie koszty i nie tylko. Szef Centralnej Komisji Prawyborczej Konfederacji Witold Tumanowicz poinformował, że sprawa będzie przedmiotem dyskusji CKP. Regulamin prawyborów nie zakazuje takiej praktyki.

Witold Tumanowicz jest szefem Centralnej Komisji Prawyborczej Konfederacji. Komisja czuwa, by prawybory prawicowego ugrupowania przebiegały poprawnie i bez zarzutów. Teraz pojawiło się przed CKP nie lada wyzwanie.

Sławomir Grzyb z partii KORWiN ogłosił na Facebooku, że zapewni zwrot kosztów – i nie tylko! – wszystkim, którzy w prawyborach w Krakowie, Gliwicach i Opolu zagłosują na kandydata z jego partii. – Pora uruchomić Plan B. Każdemu studentowi ( i studentce ) chcącemu zagłosować na Kandydata KORWiN-a sfinansuję wyjazd do Krakowa, Gliwic, Opola, Wrocławia + zwrot 30 zł + dieta + nocleg – napisał na Facebooku działacz partii KORWiN Sławomir Grzyb.

Głosowania w tych miastach odbędą się 4 i 5 stycznia. Szczegółowe terminy głosowań opisywaliśmy tutaj.

Regulamin nie zakazuje

Kontrowersyjna propozycja wywołała emocje. Jednak – jak się jednak okazuje – nie jest to zakazane przez regulamin prawyborów.

Na posiedzeniu CKP na podstawie punktu 40 regulaminu rozstrzygniemy to. Jednak prawda, że nie jest to uregulowane – napisał szef CKP Witold Tumanowicz zapytany przez naszego dziennikarza Dominika Cwikłę.

Foto: prnt scrn Facebook Sławomir Grzyb
Reklama / Advertisement