Ksiądz Jacek Gniadek SVD ostry jak kieł narwala! „Tak działają na człowieka rządowe dotacje”

O. Tadeusz Rydzyk CSsR i ks. Jacek Gniadek SVD. Foto: PAP/Tytus Żmijewski/Facebook Jacek Gniadek SVD.
O. Tadeusz Rydzyk CSsR i ks. Jacek Gniadek SVD. Foto: PAP/Tytus Żmijewski/Facebook Jacek Gniadek SVD.
Reklama / Advertisement

W Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założonej przez o. dra Tadeusza Rydzyka CSsR odbyła się konferencja „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju”. Wśród prelegentów znalazł się m.in. wicepremier Jacek Sasin. Ks. Jacek Gniadek SVD ostro skomentował wystąpienie Sasina, dostało się też słynnemu redemptoryście.

WSKSiM to działająca od wielu już lat uczelnia związana bezpośrednio z Radiem Maryja. Wbrew lewackim „śledztwom” i sugestiom, nie ma tam ukrytego schronu atomowego. Nie ma tam także magazynu broni dla studentów, których szkoli się niczym bojowników ISIS do przeprowadzenia zamachu stanu, w wyniku którego wprowadzony zostanie „Katotaliban”. Furta uczelni jest też otwarta dla wszelkich chętnych na zwiedzanie obiektu. Bram nie strzegą uzbrojeni funkcjonariusze wojska.

Jednak sympatie polityczne założyciela całego dzieła, o. dra Tadeusza Rydzyka CSsR są znane. Te zaś bardzo się nie zmieniły. Bardzo często zaprasza polityków socjalistycznej i proaborcyjnej partii PiS.

Tym razem w ramach konferencji „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju” przemawiał m.in. wicepremier Jacek Sasin. Konferencja ta odbyła się w sobotę na auli WSKSiM

Wicepremier @SasinJacek rozpoczął kongres przemówieniem na temat nowych perspektyw gospodarki. „Rząd zjednoczonej prawicy skupia się na wspieraniu małych i średnich firm, tak by mogły się rozwijać i prowadzić ekspansje poza granice Polski” – zrelacjonowano na profilu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Ksiądz Gniadek komentuje

To właśnie ten tweet przykuł uwagę ks. Jacka Gniadka SVD. W dość ostrych słowach wypowiedział się na ten temat.

Jakub Kulesza mówi coś innego: rządowy projekt małego ZUS-u nie obejmie praktycznie nikogo. Ten projekt jest bublem prawnym – napisał ks. Gniadek SVD.

O. Tadeusz Rydzyk jest oderwany od rzeczywistości. Ale tak działają na człowieka rządowe dotacje – dodał kapłan.

Reklama / Advertisement