Kolejna politpoprawna bzdura. Feministki mogą zdobyć obciachową nagrodę!

Dziewuchy dziewuchom nominowane do Biologicznej Bzdury Roku 2019. Foto: Facebook To tylko teoria
Dziewuchy dziewuchom nominowane do Biologicznej Bzdury Roku 2019. Foto: Facebook To tylko teoria
Reklama / Advertisement

Proaborcyjny i skrajnie feministyczny profil „Dziewuchy dziewuchom”, w sprawie którego złożono już nawet zawiadomienia do prokuratury, może zgarnąć popularną nagrodę. Chodzi o „biologiczną bzdurę roku 2019” za wypowiedź na temat otyłości.

„Dziewuchy dziewuchom” znamy przede wszystkim z działalności proaborcyjnej. „Dziewuchy”, że to nic złego i pomagają w dostępie do niej. Ostatnio nawet ogłosiły akcję „aborcja bez granic”. Sprawę zgłoszono do prokuratury.

Jednak „Dziewuchy dziewuchom” to przede wszystkim ruch feministyczny. Walczą o wiele innych spraw, m.in. zakaz insynuowania, że bycie grubym to coś złego. Nie wolno też przyznawać, że z powodu grubości jakaś kobieta nie jest atrakcyjna fizycznie.

Ten absurdalny postulat oczywiście implikuje kolejne absurdy. I tak oto powstała wypowiedź, za którą profil został nominowany do „biologicznej bzdury roku 2019”.

Otyłość nie jest przyczyną chorób – napisano na profilu „Dziewuch”.

Popularny profil „To tylko teoria”, który przyznaje nagrodę przypomniał przy okazji, że ” otyłość jest chorobą, prowadzącą do innych chorób”.

Może być też skutkiem chorób (np. hormonalnych lub genetycznych), ale najczęściej jest efektem spożywania zbyt dużej liczby kalorii i zbyt małej aktywności fizycznej – napisano w poście. Udostępniono także linki do kilku artykułów na ten temat.

Reklama / Advertisement