Rafał Ziemkiewicz wskazał, kogo widzi w drugiej turze wyborów prezydenckich. Establishment nie będzie zadowolony

Rafał Ziemkiewicz/fot. YouTube/NCzasTV
Rafał Ziemkiewicz/fot. YouTube/NCzasTV
Reklama / Advertisement

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Dla publicysty Rafała Ziemkiewicza optymalny zestaw w drugiej turze do Andrzej Duda z Krzysztofem Bosakiem.

W programie „Polska na serio” Ziemkiewicz dyskutował z innym publicystą, Rafałem Otoka-Frąckiewiczem. Ten drugi znany jest z ostrych komentarzy pod adresem Konfederacji. Uwydatniły się one szczególnie podczas kampanii wyborczej do polskiego parlamentu.

Tym razem jednak Otoka-Frąckiewicz w ciepłych słowach odniósł się do Konfederacji. – Hejtowaliśmy Konfederację, a oni naprawdę stają się nową jakością – stwierdził.

Dyskusję obu panów zdominowały nadchodzące wybory prezydenckie. Ziemkiewicz jako swojego kandydata spośród Konfederacji wskazał Krzysztofa Bosaka. Chciałby go zobaczyć w decydującym starciu z Andrzejem Dudą.

Duda kontra Bosak to jest moja wymarzona druga tura, bo chciałbym tych wszystkich lemingów z Warszawy zobaczyć,na kogo by zagłosowali, gdyby mieli taki zestaw – powiedział Ziemkiewicz.

To, czy Bosak w ogóle wystartuje w wyborach prezydenckich zależy od sympatyków środowisk wolnościowych, narodowych i konserwatywnych. W Konfederacji trwają prawybory prezydenckie, w których Bosak wprawdzie prowadzi, ale do zwycięstwa potrzeba poparcia minimum połowy elektorów.

Otoka-Frąckiewicz porównał sposób wybierania kandydata na prezydenta przez Konfederację z innymi partiami. Odniósł się przede wszystkim do prawyborów w Platformie Obywatelskiej. – W każdym jednym mieście do tych wyborów (Konfederackich – red.) wystartowało więcej ludzi, niż na zjeździe krajowym Platformy Obywatelskiej – powiedział.

Źródło: dorzeczy.pl/NCzas.com

Reklama / Advertisement