Dramat w norweskiej rodzinie królewskiej. Ari Behn popełnił samobójstwo. Pisarz oskarżał Kevina Spacey’a o molestowanie [FOTO]

Ari Behn jeszcze jako mąż Marty Ludwiki / Fot. Wikimedia Commons
Ari Behn jeszcze jako mąż Marty Ludwiki / Fot. Wikimedia Commons
Reklama / Advertisement

Nie żyje Ari Behn, były mąż księżniczki Norwegii Marty Ludwiki. 47-latek popełnił samobójstwo. Dwa lata temu oskarżył aktora Kevina Spacey’a o molestowanie seksualne.

Ari Behn z zawodu był pisarzem. Jego książki tłumaczone były na kilka języków, w tym m.in. szwedzki, duński, niemiecki czy francuski. W 2002 roku poślubił księżniczkę Norwegii Martę Ludwikę, córkę panującego króla Haralda V.

Królewska para doczekała się trzech córek, ale małżeńska idylla nie trwała wieczności. W 2016 roku para oficjalnie poinformowała o swoim rozstaniu, a rok później nastąpił rozwód.

Czujemy się winni, ponieważ nie jesteśmy już w stanie zapewnić bezpiecznej przystani dla naszych dzieci – mówiła wówczas Marta Ludwika.

Samobójstwo Behna

O samobójstwie Behna poinformował jego menedżer. – Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że Ari Behn odebrał sobie życie. Prosimy o uszanowanie prywatności w najbliższym czasie – powiedział Geir Hakonsund. Behn odebrał sobie życie 25 grudnia.

Do tragicznego zdarzenia w wystąpieniu telewizyjnym odniósł się król Norwegii, Harald V.

Z wielkim smutkiem odebraliśmy wiadomość o śmierci Ariego Behna. Był ważną osobą w naszej rodzinie przez wiele lat i mamy pozytywne, miłe wspomnienia o nim. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy znać go osobiście. Bardzo ubolewamy, że nasze wnuki straciły swojego ukochanego ojca – powiedział w wystąpieniu telewizyjnym 82-letni król Harald V.

Spacey oskarżony o molestowanie

W 2017 roku Behn oskarżył słynnego aktora Kevina Spacey’a o molestowanie seksualne. Do zdarzenia miało dojść 10 lat wcześniej, po koncercie w Oslo na cześć laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Spacey wraz z Umą Thurman byli gospodarzami wydarzenia.

Jak po latach relacjonował Behn, panowie ucięli sobie miłą pogawędkę przy stole. – To był niezwykle inteligentny i błyskotliwy facet. Po kilku minutach rozmowy stwierdził, że powinniśmy wyjść na zewnątrz i zapalić papierosa – wspominał na antenie radia P4.

Zanim jednak to się stało, Spacey miał włożyć rękę pod stół i złapać za krocze Behna. Ówczesny mąż Mąż Marty Ludwiki był tak oszołomiony, że wydusił z siebie jedynie: „Eh, może później”. Oboje do tematu nie wrócili.

Spacey nigdy publicznie nie ustosunkował się do zarzutów postawionych przez Behna.

Marta Ludwika u boku szamana

Po dwóch latach od rozwodu z Behnem Marta Ludwika układa sobie życie u boku innego mężczyzny. Związała się z Durekiem Verrettem, czym zszokowała opinię publiczną w Norwegii.

Verrett określa się bowiem jako szaman. Zapewnia, że nawiązuje kontakty ze zmarłymi, a także potrafi wyleczyć raka. Co więcej, utrzymuje, że w związku z Martą Ludwiką był już w poprzednim wcieleniu, gdy sprawował urząd króla.

Marta Ludwika jest także zafascynowana aktywistką ekologiczną Gretą Thunberg, czemu wyraz daje w mediach społecznościowych. Na Instagramie określiła 16-latkę „swoim superbohaterem”.

View this post on Instagram

When you meet your twin flame, you know. I have been lucky enough to have met mine. @shamandurek has changed my life, like he does with so many. He has made me realize that unconditional love actually exists here on this planet. He embraces all of me without question or fear. He makes me laugh more than anyone, has the most profound wisdom to share and all the bits in between from the diversity of his being. I feel so happy and blessed that he is my boyfriend. Thank you my love, for including me so generously into your family. I love you from this eternity to the next. And to those of you who feel the need to criticize: Hold your horses. It is not up to you to choose for me or to judge me. I don’t choose my man to satisfy any of you or the norms or boxes you have chosen in your mind for me to be in. I don’t thrive there, nor do I exist in your illusion about me. I choose from love. And that’s it. Shaman Durek is merely a man I love spending my time with and who fulfills me. So thank you for respecting my actions and my choice of partner. All I know at this moment is that we love each other and I am super happy. Have a wonderful, loving Sunday and Mother’s Day(for the USA). 📸 @dhendersonphoto #love #unconditionallove #newlove #boyfriend #inlove

A post shared by Princess Märtha Louise (@princessmarthalouise) on

Reklama / Advertisement