Zenek Martyniuk jak Freddie Mercury. TVP skopiowała plakat ze słynnego filmu „Bohemian Rhapsody”? [FOTO]

Frieddie Mercury i Zenon Martyniuk / Fot. Wikipedia/Polsat (kolaż)
Frieddie Mercury i Zenon Martyniuk / Fot. Wikipedia/Polsat (kolaż)
Reklama / Advertisement

Zakończyły się zdjęcia do filmu „Zenek”, którego producentem jest Telewizja Polska. Powstał już plakat promujący filmową biografię Zenona Martyniuka. Jest on łudząco podobny do plakatu z filmu „Bohemian Rhapsody”, opisującego perypetie Freddiego Merdcury’ego.

Kinowa premiera produkcji TVP przewidziana jest na 14 lutego. Data nieprzypadkowa, gdyż publiczna telewizja nazywa Martyniuka nie tylko „królem disco polo”, ale i „królem walentynek”.

Martyniuk jak Mercury?

Kontrowersje budzi sposób promocji filmu. Plakat jest niemal wiernym odwzorowaniem plakatu z filmu pt. „Bohemian Rhapsody”, który swoją premierą miał w listopadzie 2018 roku. Historia wokalisty zespołu Queen, Freddiego Mercury’ego spotkała się z pozytywnym odbiorem na całym świecie. Film zdobył kilka nagród, z czterema Oscarami czy Złotym Globem na czele.

„Zenek” ma wszelkie predyspozycje do tego, by okazać się sukcesem kasowym bez względu na wykonanie filmu czy grę aktorską. Jak pokazują ostatnie miesiące, obchodzący w przyszłym roku jubileusz 30-lecia pracy zawodowej Martyniuk cieszy się ogromną popularnością. Sprzedaje się dosłownie wszystko opatrzone wizerunkiem czy głosem „króla disco polo”.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na antenie – a jakże – Telewizji Publicznej emitowano benefis z udziałem Martyniuka. Śpiewał nawet sam prezes TVP Jacek Kurski. Wydarzenie oglądało prawie 4 mln widzów.

Reklama / Advertisement