Tragedia we Wrocławiu. Mężczyzna zabił się za pomocą repliki broni palnej

Rewolwer Foto: PAP
Reklama / Advertisement

Tragiczne wydarzenia miały miejsce w mieszkaniu przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Mężczyzna popełnił samobójstwo repliką broni palnej.

Mężczyznę znaleziono w kałuży krwi. Popełnił samobójstwo repliką broni palnej, strzelając sobie z bliskiej odległości w głowę.

Służby ratunkowe zawiadomiono przed godziną 14. Wypadek wydarzył się na trzecim piętrze bloku.

– Zostaliśmy wezwani przez policję w celu otwarcia mieszkania. Interweniowały dwa zastępy strażaków – mówi dyżurny straży pożarnej.

W mieszkaniu znaleziono martwego, 29-letniego mężczyznę leżącego w kałuży krwi.

W jednym z mieszkań przy ulicy Powstańców Śląskich miało miejsce zdarzenie. Niestety ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu pracuje prokurator – potwierdza Łukasz Dutkowiak z KMP we Wrocławiu.

Według nieoficjalnych informacji, wezwany na miejsce ekspert od balistyki wykluczył udział osób trzecich. Dramat był więc najprawdopodobniej samobójstwem 29-latka. Użył on repliki zabytkowej broni palnej, tzw. czarnoprochowej rozdzielnego ładowania.

Zgodnie z polskim prawem, jeśli broń wyprodukowano przez 1885 rokiem lub jeśli jest to replika, nie trzeba mieć zezwolenia. Tego typu uzbrojenie kupimy bez problemu. Dostępne są repliki zabytkowych pistoletów, jak np. rewolwery używanie w XIX wieku na Dzikim Zachodzie. Jak informuje Gazeta Wrocławska, rok temu do sądu trafił akt oskarżenia wobec osoby, która takim właśnie legalnie posiadanym rewolwerem dokonała napadu na bank.

Źródło: gazetawroclawska.pl

Reklama / Advertisement