Masakra w Meksyku. 11-latek odtwarzając strzelaninę z gry zabił nauczycielkę [VIDEO]

Masakra w Meksyku Foto: screen
Masakra w Meksyku Foto: screen
Reklama / Advertisement

Do tragedii doszło w meksykańskim mieście Torreon. 11-letni uczeń zabił nauczycielkę, ranił sześć osób, po czym popełnił samobójstwo.

11-letni uczeń zabił nauczycielkę, ranił pięciu uczniów i nauczyciela siłowni 10 stycznia w prywatnej szkole Colegio Cervantes w stanie Coahuila w Meksyku.

Podczas lekcji 11-letni chłopiec poprosił o pozwolenie na wyjście do łazienki. Nie wracał przez kilkanaście minut i nauczycielka poszła go poszukać. Wtedy uzbrojony uczeń zaczął strzelać z dwóch pistoletów.

50-letnia nauczycielka zmarła na miejscu. Pięcioro uczniów i nauczyciel zostali ciężko ranni. Trafili do miejscowego szpitala.

Rówieśnicy z klasy twierdzą, że sprawca masakry był dobrze wychowany, ale wypowiedział dziwne ostrzeżenie przed strzelaniną: – Dziś jest ten dzień – oznajmił.

Urzędnicy badają incydent. Mają podejrzenia, że ​​na chłopca wpłynęła gra wideo. 11-latek był zafascynowany tzw. strzelanką pierwszoosobową FPS (first-person shooter) „Natural Selection”. Chłopiec podczas ataku miał na sobie koszulkę z reklamą gry. Prawdopodobnie próbował odtworzyć z niej jakieś sceny – uważają się nauczyciele.

Eksperci po tragedii długo debatowali, jaki jest związek między brutalnymi grami wideo a agresywnym zachowaniem ucznia.

Rodzice gromadzą się przed szkołą podstawową po strzelaninie.

Źródło: oann.com

Reklama / Advertisement