Janusz Korwin-Mikke wprost: „500+ jest całkowicie do kasacji. Socjal zachęca, by być biednym”

Janusz Korwin Mikke. Foto: PAP/Tomasz Gzell
Janusz Korwin Mikke. Foto: PAP/Tomasz Gzell
Reklama / Advertisement

Lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z „Super Expressem” jasno powiedział, że choć pobiera 500+, to jest za całkowitą likwidacją tego programu. Wyjaśnił też, dlaczego jest to po prostu szkodliwe dla społeczeństwa.

Janusz Korwin-Mikke to konsekwentny przeciwnik socjalizmu i zwolennik wolności. W rozmowie z SE jasno sprzeciwił się programowi 500+.

Redystrybucja polega na tym, że zabieram Kowalskiemu i daję Wiśniewskiemu. Obecna władza szkodzi Polsce, bo nie można zabierać jednym i dawać drugim – stwierdził poseł Korwin-Mikke.

500 plus jest całkowicie do kasacji. To jest szkodliwy program, bo jeśli państwo płaci na dziecko, to w tym momencie dziecko jest własnością państwa, a tak być nie może – tłumaczy polityk i dodaje, że „ja sam pobieram 500 plus, ale jestem przeciwny jego rozdawaniu”.

Podobne zdanie ma też w kwestii tzw. trzynastej emerytury. – Nikomu nic nie wolno dawać. Jeśli daje się pieniądze na tzw. socjal, zachęca się ludzi do tego, aby byli biedni. To jest szkodliwe – stwierdził Korwin-Mikke.

Źródło: se.pl

Reklama / Advertisement