Rafał Trzaskowski namaścił nowego lidera PO? „Może stać się charyzmatycznym przywódcą”

Rafał Trzaskowski. Foto: PAP
Rafał Trzaskowski. Foto: PAP
Reklama / Advertisement

Borys Budka ma wszystkie papiery na to, by stać się charyzmatycznym przywódcą Platformy Obywatelskiej – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wyraził nadzieję, że stanie się to w pierwszej turze wyborów na szefa PO.

O te wybory na antenie TVN 24 był pytany wywodzący się z PO prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Borys Budka ma wszystkie przymioty, które sprawiają, że ma absolutnie papiery na to, żeby stać się charyzmatycznym przywódcą Platformy Obywatelskiej i mam nadzieję, że całej opozycji – mówił.

Z końcem stycznia upływa czteroletnia kadencja obecnego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, który postanowił nie ubiegać się o reelekcję. Zarekomendował na tę funkcję obecnego wiceprzewodniczącego PO Tomasza Siemoniaka.

O funkcję szefa Platformy walczy aż sześciu kandydatów. Poza Siemoniakiem są to: wiceprzewodniczący partii, a także szef klubu KO, Borys Budka, unioposeł Bartosz Arłukowicz, posłowie Joanna Mucha i Bartłomiej Sienkiewicz, a także senator Bogdan Zdrojewski.

Pierwsza tura wyborów przewodniczącego ma się odbyć 25 stycznia, ewentualna druga 8 lutego. Trzaskowski wyraził nadzieję, że druga tura nie będzie potrzebna, bo „Budka wygra w pierwszej turze”.

Mam nadzieję, że będziemy mieli człowieka nowego pokolenia, z nową energią, ale również z doświadczeniem – powiedział prezydent Warszawy, który uważa, że potrzebna jest zmiana pokoleniowa w PO.

 Źródło: PAP

Reklama / Advertisement