Polskie czołgi pojechały do Niemiec

Czołg Leopard 2A4 z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. fot. Facebook @czarna.dywizja/ st.chor.sztab. Rafał Mniedło
Czołg Leopard 2A4 z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. fot. Facebook @czarna.dywizja/ st.chor.sztab. Rafał Mniedło
Reklama / Advertisement

Polskie czołgi i inne pojazdy wojskowe pojechały do Niemiec. Ponad 1000 żołnierzy „Czarnej Dywizji” będzie ćwiczyć w Bawarii.

Polskie czołgi z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej pojechały na manewry do Niemiec.

Ćwiczenie taktyczne pod kryptonimem Combined Resolve XIII, rozpocznie się 20 stycznia w międzynarodowym centrum treningowym Joint Multinational Readiness Centre (JMRC) w Hohenfels. Weźmie w nich udział prawie 6000 żołnierzy z 17 państw.

Dowódcą ćwiczenia będzie szef 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej generał dywizji Stanisław Czosnek.

W drogę na amerykański poligon w Bawarii wyruszyło łącznie kilkaset pojazdów. Czołgi Leopard 2A4 zostały załadowane na platformy kolejowe.

Inne pojazdy, takie jak kołowe transportery opancerzone Rosomak, ciężarówki, samochody terenowe pojechały do Niemiec na kołach.

W ćwiczeniach w Niemczech weźmie udział prawie 1300 żołnierzy z jednostek w Międzyrzeczu, Żaganiu i Świętoszowie.

Żołnierze 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej od czterech lat regularnie goszczą na swoich poligonach amerykańskich żołnierzy.

W Żaganiu znajduje się także dowództwo amerykańskiej 2 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej „Devils Brigade”.

Zakończenie ćwiczeń zaplanowano na 2 lutego.

Źródło: PAP/gorzow.tvp.pl

Reklama / Advertisement