Tak koronawirus rozprzestrzeni się po świecie! Chinka z Wuhan mimo choroby oszukała kontrolerów na lotnisku

Chinka z Wuhan oszukała kontrolerów na lotnisku. Później pochwaliła się tym w mediach społecznościowych/Fot. Weibo
Chinka z Wuhan oszukała kontrolerów na lotnisku. Później pochwaliła się tym w mediach społecznościowych/Fot. Weibo
Reklama / Advertisement

Ambasada Chin w Paryżu namierzyła mieszkankę Wuhan, która zdołała oszukać kontrolerów na lotnisku. Kobieta pochwaliła się swoim „wyczynem” w sieci. Pomimo choroby udała się do luksusowej restauracji w Lyonie. Zdjęcia opublikowała na chińskim odpowiedniku Facebooka.

Wuhan jest uważane za epicentrum rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa 2019-nCoV. Władze zarządziły izolację tego dziewięciomilionowego miasta. Mimo wszelkich obostrzeń oraz objawów choroby, kobieta postanowiła polecieć do Francji. Udało jej się pomyślnie przejść kontrolę na lotnisku.

„Tuż przed wylotem miałam lekką gorączkę i kaszel. Śmiertelnie się wystraszyłam i szybko wzięłam (obniżające gorączkę) leki. Ciągle sprawdzałam temperaturę. Na szczęście udało mi się ją zbić i moja odprawa przebiegła gładko” – relacjonowała Chinka w mediach społecznościowych.

Najprawdopodobniej, gdyby nie opublikowała swoich zwierzeń w sieci, nikt by się o tym nie dowiedział. Jednak postanowiła inaczej. Ze względu na szalejącą epidemię koronawirusa, sprawa szybko zyskała rozgłos we Francji. Ostatecznie kobietę namierzyli urzędnicy chińskiej ambasady.

Lekkomyślna Chinka ponadto zamieściła na Weibo – chińskim odpowiedniku Facebooka – zdjęcia z wyjścia do jednej z restauracji w Lyonie. „Nareszcie mogę zjeść coś dobrego, mam wrażenie, jakbym głodowała od dwóch dni. Kiedy jesteś w mieście smakoszy, to oczywiste, że musisz jeść jedzenie z gwiazdką Michellin” – napisała.

Na szczęście po badaniach zleconych przez chińską ambasadę okazało się, że nie wykryto u niej niepokojących objawów. Jak twierdzi ambasada, kobieta nie ma już gorączki ani kaszlu. Jednak z powodu koronawirusa zmarło w Chinach już 25 osób, a ponad 800 uznano za zakażone. Pojedyncze przypadki zachorowań wykryto także w Korei Południowej, Japonii, Tajlandii, Australii, Wietnamie, Singapurze, USA i Wielkiej Brytanii.

Chińskie władze w ekspresowym tempie stawiają w Wuhan szpital dla zarażonych koronawirusem. Ma on pomieścić 1000 łóżek.

Źródła: BBC/nczas.com

Reklama / Advertisement