Filmik, na którym koledzy biją ”białasa” wzbudził oburzenie, ale tylko zwykłych ludzi

Reklama / Advertisement

Po obejrzeniu tego filmiku scyzoryk w kieszeni sam się otwiera. Horda małolatów napada i bije 15-latka, którego winą może być… kolor skóry. Zbyt jasny? Nastolatki filmuję całą scenę i zaśmiewają się do rozpuku, co tylko ośmiela ich kolegów do zadawania kolejnych ciosów.

Teoretycznie takie sceny mogą się zdarzyć wśród zdemoralizowanej młodzieży na całym świecie. Ten przypadek dotyczy Francji i wygląda na to, że ma po prostu konotacje rasistowskie. Gdyby ofiara była czarnoskóra, a napastnicy biali, zapewne mielibyśmy już deklaracje polityków, autorytetów moralnych i religijnych oraz słowa potępienia w mediach. W przypadku rasizmu a rebours oburzają się głównie zwykli internauci.

Historia wydarzyła się w mieście Etamps w regionie paryskim w departamencie Essone. 14-sekundowy film umieszczony w mediach społecznościowych w piątek 24 stycznia jest ciągle komentowany.

Widać na nim pobicia 15-latka przez tuzin innych młodych ludzi w podobnym wieku, prawdopodobnie kolegów ze szkoły. Leżący już na ziemi młody człowiek jest kopany, a wszystko przy chichotach stojących poza kadrem kilku dziewcząt, prawdopodobnie autorek nagrania. Dla większości świetna zabawa…

Tylko nieliczni, jak polityk prawicy Nicolas Dupont-Aignan oficjalnie potępili ten akt i zwrócili uwagę na czysty przypadek anty-białego rasizmu. Polityk zwrócił też uwagę na milczenie w sprawie rasowego linczu mediów.

W końcu sprawą zajęła się jednak i policja; kwalifikując ją jednak bardziej jako zjawisko „patostreamu” i prosząc o nierozpowszechnienia filmu…

Źródło: Valeurs Actuelles

Reklama / Advertisement